В газову абонплату заклали відсоток на коштовні лічильники донецького адвоката і партнера Учителя

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) передбачила в тарифі абонентської плати на транспортування газу 1% на впровадження облікових smart-систем.

Про це йдеться в презентації НКРЕКП «Прозорість. Безпека. Конкуренція. Відокремлення вартості транспортування та розподілу від природного газу як товару», повідомляють «Наші гроші».

НКРЕКП з посиланням на результати пілотних проектів стверджує, що smart-лічильники допоможуть автоматично формувати реальний баланс газу, виявляти нестандартні ситуації та надавати абоненту фактичну інформацію щогодинного споживання.

В презентації smart-систем НКРЕКП посилається на пілотний проект ТОВ «Українські оптичні системи» у місті Южний.

Ця фірма зареєстрована в Києві донеччанином Романом Лященком, швейцарською компанією «Вема С.А.» та ТОВ «Укрмашекспорт» з Іллічівська. Бенефіціаром вказаний одеський адвокат Михайло Партікевич – бізнес-партнер власника ПАТ «Одесагаз» Ігоря Учителя. Останній в 2014 році балотувався в Верховну Раду від «Блока Петра Порошенка», але програв. Учитель також веде спільний бізнес з екс-нардепом від «Народного фронту» Миколою Мартиненком.

Лященко також займається адвокатською діяльністю, в «Однокласниках», він також є власником ТОВ «РВТранс», яке займається торгівлею.

Місто Южне, яке стало зразком для презентації НКРЕКП smart-лічильників, обслуговує саме «Одесагаз».

В презентації також були продемонстровані лічильники виробництва рівненської фірми «Самгаз» Андрія Маркова (колишній керівник «Рівнегазбуду», нині прописаний у містечку Черноббіо у італійській провінції Ломбардія).

Саме лічильники «Самгазу» нині закуповують облгази, виставляючи на тендерах дискримінаційні умови для його конкурентів.

Нагадаємо, що з 1 квітня НКРЕКП встановила абонентську плату за підключення до системи газопостачання, яку споживачу будуть сплачувати щомісяця незалежно від фактичного обсягу споживання.

Вигодоодержувачами цього рішення НКРЕКП стали облгази Дмитра Фірташа.

Додамо, що сьогодні, 4 квітня, стало відомо, на який термін відклали абонплату за газ.

Так, Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг має намір відстрочити введення абонентської плати за газ як мінімум на 3 місяці.

«Він (період – ред.) буде тривати як мінімум 3 місяці. У понеділок (10 квітня – ред.) це рішення буде остаточно сформульовано. Як мінімум до опалювального періоду ніякого ноу-хау, ніяких навантажень не буде. Якщо будуть новації - вони мають нести лише позитив, аби споживач розумів, за що він платить і що він у результаті отримує», - сказав голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

На засіданні 10 квітня Нацкомісія планує призупинити дію свого рішення про введення абонплати за газ.

Глава Уряду Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути це рішення НКРЕКП.

Глава держави Петро Порошенко також заявив, що рішення про введення абонплати на газ має бути призупинено.

Читайте також ПОРОШЕНКО І ГРОЙСМАН ВИСЛОВИЛИСЬ ЩОДО АБОНПЛАТИ ЗА ГАЗ: КАЖУТЬ, ЩО ІДЕЮ НЕ ПІДТРИМУЮТЬ (ОНОВЛЕНО)

РАЙРАДА НА ВОЛИНІ ВИМАГАЄ СКАСУВАТИ АБОНПЛАТУ ЗА ГАЗ: «ОЛІГАРХИ, ПЕРЕЙШЛИ МЕЖУ ЗДОРОВОГО ГЛУЗДУ» (ОНОВЛЕНО)