Тіллерсон назвав даремною боротьбу України за Донбас без перемоги над корупцією

Санкції США проти Росії діятимуть, доки Кремль не виконає свої зобов'язання у рамках Мінських домовленостей, а "кримський пакет" залишатиметься в силі до повернення анексованого півострова під контроль України, заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон, повідомляє «ДТ».

У той же час дипломат підкреслив, що першочерговим завданням України є не тільки відновлення територіальної цілісності, а й подолання корупції.

"Україні немає сенсу боротися за своє тіло у Донбасі, якщо вона втратить душу, загрузнувши в корупції. Антикорупційні інститути повинні отримати підтримку, ресурси і захист", – зазначив Тіллерсон і нагадав, що США і партнери по НАТО підтримують територіальну цілісність, державний суверенітет і боротьбу України проти російської агресії.

Тіллерсон запевнив, що США готові надати допомогу Україні в подальших реформах, спрямованих на підвищення рівня прозорості судової системи, зміцнення банківського сектору, приватизацію держпідприємств, реформування системи державного управління. Керівник Держдепартаменту позитивно оцінив ініціативи офіційного Києва у сфері безпеки і оборони, намір привести ЗСУ до стандартів НАТО до 2020 року, а також затвердження Стратегічного оборонного бюлетеня.

"Разом ми будемо підтримувати Україну, яка, захищаючи свою суверенну територію, зміцнює економіку і продовжує проводити реформи Як сказав президент Дональд Трамп, кожна країна має право визначати своє власне майбутнє І ми повинні допомогти українському народові зберегти це священне право", - підсумував Тіллерсон.