Порошенко і Гройсман висловились щодо абонплати за газ: кажуть, що ідею не підтримують (ОНОВЛЕНО)

Рішення про введення абонплати на газ має бути призупинено.

Про це заявив президент Петро Порошенко, передає прес-служба Глави держави.

«Без діалогу з людьми такі рішення не приймаються», - прокоментував рішення про запровадження абонплати на газ Президент Петро Порошенко.

«Дія зазначеної постанови має бути призупинена! Звертаюся до Уряду та НКРЕКП знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів та розповсюдження субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує», - зазначив Порошенко.

Своєю чергою, як повідомляє Урядовий портал, Глава Уряду також звернувся до керівника НКРЕКП з проханням переглянути рішення про введення абонплати за постачання газу.

«Прошу переглянути рішення НКРЕКП з метою недопущення зростання сумарної вартості газу для окремих категорій споживачів. Про вжиті заходи прошу проінформувати Кабінет Міністрів», - йдеться у зверненні Гройсмана.

Володимир Гройсман нагадав, що згідно з аналізом, проведеним фахівцями, рішення про введення абонплати може обернутися зростанням платежів за газ для різних категорій споживачів від 1,3 до 3 разів, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься декількох мільйонів домогосподарств.

«Уряд виходить з того, що будь-які рішення, спрямовані на впорядкування оплати послуг з постачання газу відповідно до законодавства, не повинні призводити до збільшення щомісячних платежів абонентів», - йдеться у зверненні Гройсмана.

Як повідомляють у Національній комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, дію рішення про введення абонплати за газ буде призупинено.

«Враховуючи соціальну значимість цього питання НКРЕКП:

• виступає за додаткове опрацювання з метою захисту населення та непідвищення загального рахунку;

• проведе додаткові консультації з Кабінетом Міністрів України в частині компетенцій, що безпосередньо залежать від Уряду, а саме – поширення субсидій на послуги з транспортування та розподілу природного газу;

• ініціює додатковий період для адаптації споживачів з найменшим типорозмірами та перенесе запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію.

Відповідно, на відкрите засідання Комісії, з врахуванням вимог Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» щодо оприлюднення порядку денного не пізніше як за три робочі дні до дня проведення засідання, на 10 квітня 2017 року виноситься питання про призупинення та внесення змін до деяких постанов НКРЕКП у сфері природного газу з метою недопущення підвищення загального рахунку для населення», - йдеться у повідомленні НКРЕКП.

Читайте також РАЙРАДА НА ВОЛИНІ ВИМАГАЄ СКАСУВАТИ АБОНПЛАТУ ЗА ГАЗ: «ОЛІГАРХИ, ПЕРЕЙШЛИ МЕЖУ ЗДОРОВОГО ГЛУЗДУ» (ОНОВЛЕНО)