Чаус досі «працює», але зарплату йому не нараховують, бо він не з’являється на робочому місці

За суддею Дніпровського районного суду Києва Миколою Чаусом, якого підозрюють у хабарництві ще з літа минулого року (зараз він перебуває в Молдові, де просить політичного притулку), досі зберігається  робоче місце.

Але зарплатню з вересня 2016 року йому не нараховують, бо він не з’являється на роботу з не з’ясованих для суду причин. Зарплатня Чауса перевищувала 23 тисячі гривень на місяць. Ці дані стали відомі з відповідей на запити «Ні Корупції!».

Так, у 2016 році суддя-втікач Чаус отримав майже 185 тисяч гривень зарплатні за 8 місяців роботи.

Київського суддю Миколу Чауса було викрито на хабарі в 150 тисяч доларів США ще на початку серпня 2016 року. Тоді, нагадаємо, під час обшуку НАБУ в будинку судді було знайдено чимало грошей, які він зберігав закопаними у скляній  банці.

При цьому, судді вдалося втекти. Він був оголошений у міжнародний розшук, що підтверджує Укрбюро Інтерполу.

За клопотанням НАБУ Солом’янський районний суд Києва арештував майно Чауса – квартиру в Києві. Слід зазначити, що однокімнатні квартири в цьому домі зараз у середньому коштують 1,5 мільйона гривень, тобто, приблизно 50 тисяч доларів США.

На початку 2017 року Чаус сам здався правоохоронцям Молдови й попросив політичного притулку.

«Ми не є, на жаль, зараз суб’єктами в тому, що відбувається з паном Чаусом у Молдові. До того, як пан Чаус не з’явився в Молдові, ми подавали клопотання про заочне засудження, щоб мати можливість провести судовий процес, така ж сама процедура зараз відбувається щодо колишнього президента України. Це питання зараз знаходиться в одному з судів. Як тільки в Молдові почнеться екстрадиційний процес, ми припинимо цю гілку кримінального провадження», - розказав представник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ярослав Гордієвич.

У Молдові, як повідомила редактор видання «Аnticoruptie.md» Анастасія Нані з посиланням на Адміністрацію Президента, на прийняття рішення щодо політичного притулку Чауса є 90 днів. Наразі Президент сусідньої республіки вже поінформований про цю справу.

Водночас Генеральна прокуратура України вже передала весь пакет екстрадиційних документів у Генеральну прокуратуру Республіки Молдова.

Нагадаємо, що стосовно Чауса в Молдові ведеться кримінальне провадження щодо незаконного перетину кордону, про що «Ні Корупції!» повідомив антикорупційний прокурор Республіки Віорел Морарь. Зараз українському судді-втікачу вкотре подовжили термін перебування під вартою: «Идет процедура экстрадиции. Чаус находится под арестом, ему продолжили арест», - розказав Віорел Морарь.