Одеська прокуратура взялась за корупційні порушення в онкодиспансері

Прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження  за фактом привласнення та розтрати в особливо великих розмірах виділених державою на закупівлю медичних препаратів коштів посадовцями медзакладів Одеси,  а також перепродажу  ліків, закуплених за бюджетні кошти у приватних аптеках.

Наразі триває досудове розслідування. Це стало відомо з офіційної відповіді начальника відділу прокуратури області Ю.Коробка журналісту.

Правоохоронні органи звернули увагу на діяльність службових осіб Комунальної установи (КУ) «Одеський обласний онкологічний диспансер» після того, як  у лютому 2017 року  «Ні Корупції!» та ще низка ЗМІ розкрили корупційні оборудки того закладу. 

Зокрема, аналіз договору про закупівлю ліків для онкохварих за бюджетний кошт виявив, що головний лікар онкодиспансеру купив препарати за завищеною ціною. Крім того, було виявлено, що на території онкодиспансеру у приватній аптеці був проданий медичний препарат, який закуплено за бюджетні кошти.

Провадження відкрито за частиною 5 статті 191 КК України, тобто привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою группою. Якщо провину посадовців буде доведено, то їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.