Ефективність роботи НАЗК: подано понад мільйон декларацій, перевірено 3 тисячі, передано до НАБУ – 10

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку близько 3 тисяч електронних декларацій, дані по 10 з них передано до Національного антикорупційного бюро України.

Про це 2 квітня в ефірі телеканалу «Інтер» заявив заступник глави НАЗК Руслан Радецький, повідомляє «Українська правда».

За даними Радецького, станом на 2 квітня до НАЗК подано 1,195 млн. декларацій.

«Департамент фінансового контролю з жовтня місяця фактично живе в НАЗК... На сьогоднішній день ми здійснили перевірку близько 3 тис. суб'єктів декларування», - повідомив він.

Радецький уточнив, що дані за результатами перевірки 10 декларацій були передані в НАБУ, за 17 - складено протоколи про адміністративну відповідальність і передано до суду.

Також Радецький заявив, що збільшити кількість перевірених е-декларацій можливо шляхом автоматизації процесу, що передбачено законодавством, однак таку систему не було створено, а за дане питання в НАЗК відповідає глава відомства Наталія Корчак.

Нагадаємо, 1 квітня завершився другий етап е-декларування, який почався 1 січня 2017 року, під час якого декларації мали подати усі публічні службовці України - близько 700-800 тисяч службових і посадових осіб, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях.

У ході першого етапу (з 1 вересня) декларації подавали вищі посадові особи та службовці середнього рівня.

Читайте також НАЗК ТАКИ КАРАТИМЕ ТИХ, ХТО НЕ ВСТИГНЕ ПОДАТИ Е-ДЕКЛАРАЦІЮ ДО 1 КВІТНЯ