Синютка доручив встановити мораторій на будівництво на території ЮНЕСКО у Львові

Голова Львівської обласної державної дміністрації Олег Синютка доручив Департаменту архітектури та розвитку містобудування в місячний термін створити робочу групу та напрацювати положення щодо відновлення Державного історико-архітектурного заповідника (ДІАЗ) у м. Львів, а також встановити мораторій на будь-яке нове будівництво на території ЮНЕСКО та в межах її буферної зони до відновлення діяльності ДІАЗу.

Таке рішення було ухвалене 29 березня за результатами наради щодо проблемних питань охорони та збереження об’єктів культурної спадщини, зокрема об’єктів Львова за участі громадських активістів, прокуратури області, ГУ Національної поліції, департаменту ДАБІ, ГУ Держгеокадастру, департаментів архітектури, екології, МНС, територіального управління юстиції, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Учасники обговорили питання визначення повноважень ДІАЗу та його поля діяльності. А також торкнулися проблеми врегулювання законодавства про охорону культурної спадщини, зокрема про створення органу управління ЮНЕСКО.

Додамо, що у столиці у січні 2015 року Київрадою був прийнятий мораторій на будівництво в буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської Лаври, одним з ініціатором якого була Марина Соловйова, представник ГО «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива».

Читайте також У ЛЬВОВІ З 2014 РОКУ З РЕЄСТРУ ПАМ’ЯТОК ВИЛУЧИЛИ ТРИ ОБ’ЄКТИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ. УСІ ТРИ – ЗРУЙНОВАНІ

ЛЬВІВ БЛАГАЄ ПРО БУДІВЕЛЬНИЙ МОРАТОРІЙ