Райрада на Волині вимагає скасувати абонплату за газ: «Олігархи, перейшли межу здорового глузду» (ОНОВЛЕНО)

Іваничівська районна рада ухвалила звернення до керівництва держави з вимогою скасувати черговий тарифний зашморг — абонентську плату за газ, повідомляє «Україна Бізнес» і додає, що відповідний проект рішення на сесію, яка відбулася 30 березня, вніс голова Іваничівської райради, свободівець Андрій Бадзюнь.

«Олігархи, перейшовши межу здорового глузду, накинули на українців черговий тарифний зашморг у вигляді абонплати за газ. Так, з 1 квітня споживачі будуть вимушені платити щомісяця абонентську плату за підключення до системи газопостачання незалежно від фактичного обсягу споживання газу. На догоду енергетичним олігархам цю плату ввела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг. Це рішення болюче вдарить насамперед по простих громадянах, які і так економно споживають газ. Найбільше постраждають ті абоненти, які сезонно користуються газом – наприклад, використовують його тільки влітку на дачі. Також постраждають ті люди, що мало споживають газу, не мають лічильників і мають велику кількість прописаних на своїй площі. У них плата може зрости у півтора або й більше разів», — йдеться у зверненні.

Депутати зауважують, що олігархи, зрозумівши, що люди відреагували на здорожчання блакитного палива, почали економити, не захотіли втрачати над прибутків і вигадали ще один щомісячний здирницький платіж.

«Фактично, це свідчить про те, що уряд Гройсмана-Порошенка вкотре став на захист не українського народу, а купки олігархів, адже підраховано, що в першу чергу від введення абонплати за газ виграють власники газорозподільних компаній. 70% цього бізнесу контролює олігарх Фірташ з партнерами та компанії російських олігархів. Лише у 2017 році від абонплати облгази отримають додатково біля 15 мільярдів гривень», — наводяться дані у зверненні.

Депутати Іваничівської районної ради вимагають від Президента України, Кабінету Міністрів, Голови Верховної Ради, Голови НКРЕКП негайно відмінити рішення НКРЕКП, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання.

Як повідомляла "Економісна правда", з 1 квітня для населення і промислових споживачів вводиться нова система оплати за використаний газ. Тепер українці отримуватимуть окремий платіж за паливо як товар і окремий — за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів.

Виділений з ціни газу платіж за його доставку є фактично абонплатою за підключення до системи газопостачання.

Усім, хто користується газом для підігріву води, приготування їжі чи опалення, доведеться платити абонплату за під'єднання до мереж і за спожитий об'єм блакитного палива.

Відповідне рішення 28 березня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Комісія так само затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

В НКРЕ заявляють, що таким чином хочуть зробити прозорими тарифи. Так, новий тариф дозволяє споживачам газу краще усвідомлювати, на що ідуть їхні гроші, та сприятиме економії газу.

Абонплата буде сплачуватися щомісяця і є фіксованою сумою, яка не залежить від обсягу спожитого газу. Її розмір розрахований за методикою, ключовим параметром якої є максимальна потужність лічильника газу, встановленого у споживача. Як відомо, є різні види лічильників за пропускною здатністю — для газових котлів, колонок і газових плит.

Наприклад, у Києві для споживачів ПАТ "Київгаз" тариф становитиме 1,273 коп за куб м на годину. За розрахунками комісії, абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника, яким користується близько 80% споживачів у країні, становитиме 92 грн на місяць.

При цьому у Кабміні пообіцяли, що абонплата за газ не збільшить витрати людей.

Так, міністр соціальної політики Анатолій Рева пояснив, що ціна на газ не збільшується, а просто розбивається на два окремі рахунки – за сам газ і за його транспортування.

Своєю чергою, нардеп Сергій Висоцький заявив, що «як громадянин не розуміє, чому повинен платити Фірташу за підключення до державної труби, якщо самі облгази, підконтрольні Дмитру Фірташу, цього не роблять».

«Ситуація склалася таким чином, що на українському ринку облгазів сформувалася монополія Фірташа. Приватний облгаз є просто оператором державних мереж. Тобто труби нікому у власність не передаються, вони належать державі. І, якщо слідувати здоровому глузду, олігарх, який бере в оренду якесь держмайно, зобов'язаний оплачувати держава цієї оренди. Але цього не робиться. Замість цього ухвалюється постанова, що кожен громадянин, який підключений до державної газової системи, повинен платити за це Фірташу. Бо абоненська плата йти на рахунок облгазу, а не в держказначейство», - сказав нардеп і додав: «Чому Фірташ не платить за оренду державних газопроводів? Тому що певна частина державних еліт знаходиться в змові з ним і деякими іншими олігархами. Я, як громадянин, не розумію, чому повинен платити Фірташу за підключення до державної трубі, якщо сам він цього не робить. Просто частина української влади і НКРЕК прийняв чергове рішення, як стягнути з населенням зайвих грошей на користь певного олігарха в даному випадку – Фірташа», - заявив Висоцький.

ОНОВЛЕННЯ: Премєр-міністр Володимир Гройсману себе в Twitter написав, що рішення Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг щодо введення в дію абонентської плати за газ слід переглянути у тому випадку, якщо буде знайдена суттєва різниця у структурі платежу.