НАЗК таки каратиме тих, хто не встигне подати е-декларацію до 1 квітня

На засідання НАЗК, яке скликала голова Агентства з питань запобігання корупції Наталя Корчак, не прийшли члени НАЗК Руслан Рябошапка та Руслан Радецький, повідомляє "Українська правда".

Цінність цього засідання полягала в тому, що на ньому мали розглянути питання про визнання збоїв роботи реєстру поважною причиною для неподачі декларацій до 1 квітня, висновки про моніторинг звітів партій та інші питання.

Водночас, як повідомив на засіданні представник НАЗК Олександр Скопич, реєстр за останні дні працює в штатному режимі.

Особи, які займають особливо важливі посади і мають подати декларації до 1 квітня, уже подали 99 774 декларації. З цієї категорії декларації ще не подали близько 3 тисяч посадовців. Загалом у системі уже зареєстровано 890 тисяч 301 щорічна декларація.

Для того, щоб НАЗК могло ухвалювати рішення, на засіданні мало б бути щонайменше троє членів агентства.

Як заявив Скопич, "динаміка заходів на сайт реєстру впала, тож всі декларанти, які мають подати декларації до 1 квітня, можуть встигнути це зробити до кінця дня".

Як відомо, раніше член НАЗК Руслан Рябошапка заявляв, що Наталія Корчак вичерпала свій потенціал на посаді голови відомства. Своєю чергою, Корчак звинуватила Радецького у гальмуванні роботи НАЗК.

Як повідомляв "Ні корупції!", Національне агентство з питань запобігання корупції обіцяло не карати тих, хто не встигне вчасно подати електронну декларацію через збої в роботі системи е-декларування.

Вчора, 30 березня, члени НАЗК схвалили за основу проект рішення, згідно з яким декларанти звільняються від адміністративної відповідальності, якщо вони до 1 квітня не зможуть подати свою е-декларацію через збої в роботі системи.

А сьогодні, 31 березня, члени НАЗК мали на засіданні прийняти це рішення в цілому.

Раніше, Глава Уряду Володимир Гройсман закликав членів НАЗК піти у відставку, бо ті ставлять людей перед загрозою двох років в’язниці через несвоєчасне подання е-декларацій, пов’язане з технічними проблемами у роботі Реєстру е-декларацій.