Гарна міна при поганій грі

У Трускавці на промоцію міста планують виділити понад 600 тис. гривень.

Видатки на промоційну кампанію Трускавця вилучили з кошторису святкування 190-річчя курорту. Підставою для цього стали гострі дискусії, спричинені повідомленнями у ЗМІ про марнотратство міських очільників - трускавчан обурила готовність посадовців скерувати на святкування ювілею курорту майже 3 мільйони бюджетних коштів. Тому надмірні витрати скоротили майже удвічі – до 1,65 млн грн., заощадивши на виступі «Піккардійської терції» та лазерному шоу, а також на виставі під відкритим небом та закупівлі бар’єрної огорожі.

Крім цього, з програми прибрали фінансування міжнародної науково-практичної конференції, запланованої на вересень. Зате залишили концерт співачки Тіни Кароль і групи «Тартак», який попередньо оцінили у 750 тис. грн, та караоке з Ігорем  Кондратюком (380 тис. грн). На цьому наполіг міський голова Андрій Кульчинський.

Однак виглядає на те, що «урізання» бюджету святкових заходів відбулося про людське око, аби вгамувалися  пристрасті. Й тепер міська влада поступово виділятиме кошти на статті, якими довелося пожертвувати. Так на розгляд депутатів пропонується проект рішення, оприлюднений на офіційному сайті міськради, щодо змін до програми промоції міста-курорту, яким передбачено виділення з бюджету 205 тис грн. на проведення семінарів, конференцій, прес-турів і 460 тис. грн. для реклами туристичних можливостей міста на центральних та місцевих телеканалах.

При цьому, у пропонованому проекті – жодного слова про план заходів промоційної діяльності, який мало б напрацювати управління розвитку міста міськради (начальник Наталя Скибак). Тобто, звідкіля взялися саме такі цифри, і наскільки ефективно витрачатимуться кошти платників податків – не зрозуміло.

До слова, управління розвитку міста уже неодноразово засвідчило свою абсолютну неспроможність виконувати покладені на нього завдання. Так цього року Трускавець посів передостаннє місце у рейтингу потенційних переможців конкурсу мікропроектів місцевого розвитку, який проводить Львівська обласна рада. Онлайн-подачу заявок до участі у ньому та напрацювання необхідних документів курувало управління розвитку міста. Результат жалюгідний – із 29 поданих Трускавцем проектів експерти відібрали лише 3. У порівнянні з минулим роком, коли міські посадовці скористалися напрацюваннями своїх попередників, маючи готові ПКД, показник успішності Трускавця впав на 63 %.

Абсолютно провальною виявилася й участь Трускавця у Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 - проект реконструкції курортного парку, кошторисна вартість якого майже 45 млн. грн., був відхилений. Про це повідомив у соцмережі Фейсбук громадський діяч Серій Розора.

Ось такими є реальні здобутки команди міського голови Трускавця Андрія Кульчинського. Програма розвитку міста «Трускавець - 2020», декларована висуванцем від «Самопомочі», виявилася набором популістських лозунгів та обіцянок. Єдине, що сьогодні дає можливість трускавецьким посадовцям тримати гарну міну за відсутності ефективних менеджерських рішень, це  рекордні наповнення міської казни завдяки процесу децентралізації, ініційованого урядом. Так торік Трускавець отримав понад 50 млн. грн. до бюджету розвитку, цього року прогнозується така ж кругленька сума. Думаємо,  не варто пояснювати, що, володіючи таким ресурсом, можна здійснити піар коштом платників податків кардинальні перетворення у місті-курорті, не докладаючи особливих зусиль. 

"Джерела Трускавця"