ВККС повернув до конкурсу 44 кандидати у Верховний Суд України

У конкурсі до Верховного Суду продовжать участь не 339 кандидатів, як повідомлялося раніше, а 383. Це сталося внаслідок рішення ВККС визначати відсів не мінімально допустимим балом за виконання практичного завдання, а за сумою балів двох подій, які вважаються одним етапом, повідомляє Громадська рада доброчесності.

Так, 29 березня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла неочікуване рішення, допустивши до участі в конкурсі кандидатів, які набрали певний сумарний бал за анонімне письмове тестування і виконання практичного завдання.

Мінімально допустимий бал першого етапу кваліфікаційного оцінювання (що полягає в сумі балів за тест і практичне завдання) встановлений для Касаційного адміністративного суду – 127 балів; для Касаційного господарського суду – 130 балів; для Касаційного кримінального суду – 119 балів; для Касаційного цивільного суду – 125 балів.

Таке рішення формально мотивовано тим, що іспитом (першим етапом конкурсу) вважаються обидві події – тест і практичне завдання. На думку членів ВККС, високі оцінки за теоретичні знання кандидата під час тестів мусять дати йому можливість продовжити боротьбу навіть у разі відносно низьких практичних навичок. Отже, відсів на другому етапі слід проводити за сумою балів.

Внаслідок прийнятого рішення 44 кандидати, які ще вчора, здавалося, вибудуть з конкурсу, тепер зможуть продовжити в ньому участь.

Зокрема, повернулися в стрій, зокрема, судді вищих спеціалізованих судів Григорій Мачульський, Василь Саранюк, Андрій Леванчук, Валентина Орлянська, Михайло Смокович, Людмила Шибко. Троє суддів Верховного Суду України і ще 16 суддів вищих спеціалізованих судів так і залишились аутсайдерами.

Знавці зазначають, що бенефіціарами такого послаблення стали, в першу чергу, адвокати, науковці і судді місцевих судів, адже вони, маючи достатньо високий рівень теоретичної підготовки, могли тим не менш програвати суддям вищих судів в практичних навичках, пов'язаних з ухваленням рішень касаційної інстанції. Однак такі навички високопрофесійні юристи можуть, на відміну від загальних знань, легко здобути на практиці.

Своєю чергою, у ВККС роз’яснили, що 28 березня 2017 року Комісією встановлено мінімально допустимий бал виконання практичного завдання під час кваліфікаційного оцінювання у рамках конкурсу до касаційних судів у складі Верховного Суду: до Касаційного адміністративного суду – 67 балів; до Касаційного господарського суду – 70 балів; до Касаційного кримінального суду – 65 балів; до Касаційного цивільного суду – 65 балів. Максимально можлива оцінка за практичне завдання може становити 120 балів.

Загальні результати іспиту під час конкурсу до Верховного Суду можна подивитись ТУТ

Як повідомляв «Ні корупції!», перший тест відсіяв сотню кандидатів на посади суддів у Верховний Суд України.

Так, 16 лютого відбулося анонімне тестування кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду. 17 лютого Вища кваліфікаційна комісія суддів України розшифрувавла коди анонімних тестів і оголосила прізвища 88 кандидатів, які не продовжать участь у конкурсі на посади суддів нового Верховного Суду.

Зокрема, у непрохідний список потрапили судді Верховного Суду України В.І.Гуменюк, Б.М.Пошва, О.І.Потильчак (у відставці), три судді Вищого адміністративного суду (1 з них — у зв'язку з неприбуттям), чотири судді Вищого господарського суду і десять суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (9 діючих і 1 у відставці, двоє з цих суддів не пройшли відбір у зв'язку з плутаниною в кодах).

Читайте також ПІСЛЯ ДРУГОГО ЕТАПУ КОНКУРСУ ДО ВСУ ЗАЛИШИЛОСЯ 339 КАНДИДАТІВ

СПИСОК ДОПУЩЕНИХ ДО КОНКУРСУ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДИ СУДДІВ ВЕРХОВНОГО СУДУ