Після другого етапу конкурсу до ВСУ залишилося 339 кандидатів

За наслідками виконання практичного завдання відсіялося ще 182 кандидати на посади суддів Верховного Суду. Серед них — троє суддів Верховного і 22 — вищих спеціалізованих судів.

Про це повідомляє Громадська рада доброчесності.

Так, увечері у вівторок, 28 березня, Вища кваліфікаційна комісія суддів на пленарному засіданні оголосила результати другого етапу конкурсу на посади суддів Верховного Суду — підсумкові оцінки практичних завдань, які виконувались 21 лютого і полягали в написанні рішення в модельній справі. Роботи перевірялися більше місяця членами ВККС у вигляді деперсоніфікованих скан-копій робочих зошитів конкурсантів. Імена власників зошитів, яким були виставлені бали, стали відомі лише вчора.

За процесом спостерігали члени Громадської ради доброчесності Леонід Маслов і Наталя Соколенко.

Всього на цьому етапі в конкурсі взяв участь 521 кандидат. Вища кваліфікаційна комісія, встановивши мінімальний допустимий бал для кожного з судів (до Касаційного адміністративного суду – 67 балів; до Касаційного господарського суду – 70 балів; до Касаційного кримінального суду – 65 балів; до Касаційного цивільного суду – 65 балів) визначила імена 182 кандидатів, які вибули, не подолавши зазначену межу. Серед них виявилися, зокрема, діючі судді Верховного суду України О.Ф.Волков, Є.І.Ковтюк, М.Є. Короткевич, 7 суддів Вищого господарського суду України, 6 суддів Вищого адміністративного суду України, 9 суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Решта кандидатів, орієнтовно починаючи з вівторка, 4 квітня, буде проходити психологічні тести.

Також повідомляється, що Громадська рада доброчесності оголосить свої висновки про невідповідність деяких кандидатів між 10 та 15 числами квітня.

«До цього моменту все ще можливо звертатися на наш портал з інформацією щодо будь-якого кандидата, яких залишилося 339», - повідомляють у ГРД.

Як повідомляв «Ні корупції!», перший тест відсіяв сотню кандидатів на посади суддів у Верховний Суд України.

Так, 16 лютого відбулося анонімне тестування кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду. 17 лютого Вища кваліфікаційна комісія суддів України розшифрувавла коди анонімних тестів і оголосила прізвища 88 кандидатів, які не продовжать участь у конкурсі на посади суддів нового Верховного Суду.

Зокрема, у непрохідний список потрапили судді Верховного Суду України В.І.Гуменюк, Б.М.Пошва, О.І.Потильчак (у відставці), три судді Вищого адміністративного суду (1 з них — у зв'язку з неприбуттям), чотири судді Вищого господарського суду і десять суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (9 діючих і 1 у відставці, двоє з цих суддів не пройшли відбір у зв'язку з плутаниною в кодах).

Читайте також «СХЕМИ» ДОСЛІДИЛИ, ХТО ХОЧЕ СТАТИ СУДДЕЮ ВЕРХОВНОГО СУДУ

СПИСОК ДОПУЩЕНИХ ДО КОНКУРСУ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДИ СУДДІВ ВЕРХОВНОГО СУДУ