Неподання е-декларації через техпроблеми не може бути підставою для переслідувань – заява

Вже кілька тривають безуспішні спроби зайти в систему подання електронних декларацій. Як і торік ми вимушені знову проходити тест на витривалість із нічними чергуваннями та з постійними спробами зайти на сайт, який видає лише повідомлення – «помилка» або «спробуйте пізніше».

Про це йдеться в заяві МФО «ЄвроОптимісти» щодо технічої неспроможності е-декларування, яка є в розпорядженні «Ні корупції!».

«Ми, члени МФО «ЄвроОптимісти», на власному досвіді переконалися, що технічна сторона запровадженої в Україні системи електронного декларування доходів не є досконалою. НАЗК і розробник програмного забезпечення впродовж значного часу обіцяють усунути конкретні технічні зауваження, однак, проблеми із завантаженням системи, некоректністю відображення введених даних не зникли», - йдеться у заяві.

Активісти впевнені, що держава зобов'язана створити належні технічні умови для подачі декларації і що технічна неспроможність сайту НАЗК не є підставою для адміністративних або кримінальних переслідувань.

«У зв’язку з технічною неспроможністю електронного декларування ми готові подати декларацію в паперовому виді, а також скріншоти, що свідчать про проблеми, які виникли при вході в систему», - резюмували в МФО «ЄвроОптимісти».

Додамо, що 28 березня на сайті НАЗК повідомлялось про відновлення роботи Реєстру до ранку 29 березня.

Однак, як переконався «Ні корупції!», станом на 10:00 годину ранку 29 березня подати е-декларацію так само не можливо.

Читайте також СУСЛОВА: ЧЕРЕЗ НЕМОЖЛИВІСТЬ ПОДАТИ Е-ДЕКЛАРАЦІЮ ПОЗИТИВНА КОНЦЕПЦІЯ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ ПЕРЕТВОРИЛАСЯ НА СУЦІЛЬНИЙ ФАРС