Будинку, з балкону якого було проголошено Акт Злуки, нічого не загрожує

Київський міський голова Віталій Кличко пообіцяв, що історичному будинку на Софіївському майдані у столиці, з балкону якого 22 січня 1919 року було проголошено Злуку УНР-ЗУНР, нічого не загрожує, нової будівлі на цьому місці не буде.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав викладач школи журналістики УКУ і редактор «Історичної правди» Вахтанг Кіпіані.

За його словами, це стало відомо з особистої телефонної розмови з Кличком.

«Йому принесли у моніторингу позавчорашній пост, де я написав, що цьому історичному будинку, з балкону якого 22 січня 1919 року було проголошено Злуку УНР-ЗУНР, загрожує небезпека і є плани на будівництво хмарочосу. Мер сказав, що «підняв усіх на вуха» і цитата – «доповідаю вам» - що поки він мер Києва цьому будинку ніщо не загрожує і ніякої нової будівлі в цьому місці не буде», - написав Кіпіані і додав, що мер його запевнив, що любить Київ.

У коментарях до свого посту Кіпіані також наголосив, що аналогічний телефонний дзвінок Кличко зробив Олені Єскіній, відомій громадській активістці, яка займається збереженням історичних будівель столиці.

«Прочитав коментар Олени Єскіної-Терещенко, що він їй теж з цього приводу телефонував, і запевнив, що будинку ніщо не загрожує, хоча проекти були жахливі», - написав Кіпіані.

Раніше, 27 березня, Вахтанг Кіпіані написав, що «якби в Києві був мер, який любив би Київ і знав, що з балкону цього будинку на Софіївському майдані було проголошено Злуку УНР та ЗУНР, то ніколи б не закривав очі на реальну перспективу знищення пам'ятки».

Читайте також КЛИЧКО СКАЗАВ НЕПРАВДУ: ШУЛЯВКА НІКОГО НЕ ПОКАРАЛА І НЕ ЗВІЛЬНИЛА