Порошенко підписав скандальні зміни до е-декларування, але правки ще переглянуть

Президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Про це йдеться на сторінці відповідного законопроекту на сайті Верховної Ради.

Як повідомив напередодні журналістам виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин після того, як разом з іншими представниками громадських організацій провів зустріч із Президентом, Порошенко пообіцяв створити робочу групу, яка перегляне суперечливі правки до нього. інформує "УП".

За словами Юрчишина, Глава держави відмовився ветувати суперечливий закон, пояснивши це тим, що він головнокомандувач і мусить позбавити військових клопоту заповнювати електронні декларації.

Проте, зазначив Юрчишин, президент пообіцяв ініціювати створення робочої групи, яка передивиться правки до закону, які зобов'язують громадські організації декларувати статки.

"Порошенко вважає нікчемними правки, які були внесені, і неякісними, і він готовий ініціювати створення робочої групи з напрацювання законопроекту, який ці правки суттєво перегляне, якусь частину з них виправить, і він готовий як президент, за умови погодження з ним цих правок, внести їх як невідкладні (на розгляд Ради – ред.)", - розповів керівник ГО.

Своєю чергою, прес-служба Президента Порошенка повідомила, що під час зустрічі він наголосив на важливості підписання цього закону "через необхідність врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії".

При цьому там підкреслили, що оскільки зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з 2018 року, за пропозицією президента сторони домовилися створити робочу групу за участі представників громадських організацій, народних депутатів та представників Адміністрації президента з метою опрацювання узгоджених змін до цього закону.

"Глава держави наголосив на підтримці ініціатив неурядових організацій у сфері боротьби з корупцією. Він звернув увагу на неприпустимість будь-якого політичного тиску чи обмежень діяльності неурядових організацій в Україні", - зазначили у прес-службі.

Також Глава держави наголосив на підтримці ініціатив неурядових організацій у сфері боротьби з корупцією. Він звернув увагу на неприпустимість будь-якого політичного тиску чи обмежень діяльності неурядових організацій в Україні.

Своєю чергою, нардеп Сергій Лещенко на своїй сторінці у Фейсбук, коментуючи зустріч Порошенка з активістами, написав, що Президент Порошенко намагається пошити в дурні всю країну.

"Кожен раз, коли починає смердіти, президент хоче показати, що він ні при справах - і Насірова він не рятував, і Сторча хоче в аудитори, і уже робочу групу з антикорупціонерами створює. Як людина, що має можливість бачити процес зсередини, стверджую - за всім цим стоїть особисто він. Дивує одне - невже треба бути такої поганої думки про своїх громадян, сподіваючись, що вони повірять у казку про "доброго царя" та "поганих бояр", - написав Лещенко.

Після того, як під законом з'явився підпис Президента, окрім запланованих категорій чиновників другої хвилі, свої е-декларації мають подати:

– кандидати у депутати всіх рівнів;

– фізичні особи, які отримують міжнародну фінансову підтримку в рамках угод про антикорупційну діяльність в Україні;

– керівники громадських організацій, які здійснюють антикорупційну діяльність в Україні;

– підприємці (треті особи у законі), які надають послуги громадським організаціям, що здійснюють антикорупційну діяльність в Україні;

– фізичні особи, які здійснюють антикорупційну діяльність та отримують кошти через третіх осіб;

– члени до конкурсних комісій громадських рад доброчесності.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  Президент Порошенко пообіцяв обговорити з представниками ключових Громадських організацій ситуацію, яка склалася з прийняттям ВР законопроекту, що змусить ГО заповнювати є-декларації.

Також, як повідомляв «Ні корпуції!», 23 березня Верховна Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов'язку заповнювати електронні декларації.

Однак частина депутатів виступила проти закону і спробувала скасувати його. За словами голови антикорупційного комітету Ради Єгора Соболєва, під час ухвалення в закон з голосу було внесено багато правок, які зробили норму суперечливою.

Зокрема, зазначив він, закон зобов'язує подавати електронні декларації не тільки чиновників, а й громадські організації з протидії корупції й усіх, хто пов'язаний з ними.

24 березня парламент поставив на голосування постанову про скасування суперечливого закону, але відповідне рішення не набрало достатньої кількості голосів.

Як повідомлялося, у понеділок, 27 березня, спікер Андрій Парубій підписав закон №6172, що змушує антикорупційні організації подавати е-декларації, та направив його на підпис президентові.

Посольства Великої Британії та США заявили, що цей закон – «серйозний крок назад» для України.

Також із критикою закону виступив комісар ЄС з питань політики сусідства та розширення Йоханнес Ган.

Читайте також ВЛАДА ЗАПРОВАДЖУЄ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДЛЯ УЧАСНИКІВ МІТИНГІВ ПРОТИ КОРУПЦІЇ. ЗАЯВА РПР