ФОПи перестали масово закриватися

З 20 березня масове закриття ФОПів припинилося. Так, на минулому тижні українці відкрили більше ФОП, ніж закрили, повідомляє OpenDataBot.

Найбільше ФОПів було закрито в Київській (44004), Харьківській (26222) та Дніпропетровській (26558) області.

Детальну інформацію за областями можна подивитися ТУТ.


«Оптова та роздрібна торгівля, складські та транспортні послуги — до таких галузей належала переважна кількість закритих приватних підприємців», - повідомили у OpenDataBot і додали, що детальну інформацію по галузях можна подивитися ТУТ.

Як повідомляє OpenDataBot, з 1 січня 2017 року в Україні було закрито понад 300 тисяч ФОП, відкрито — 50 тисяч.

Загальне падіння кількості — 250 тисяч.

Як повідомляв «Ні корупції!», 27 грудня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня 2017 року окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності. Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Нині ФОПи другої та третьої групи будуть щомісяця платять єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривні на місяць, навіть якщо не мають прибутку.

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не постійно – так званих «сплячих ФОПів».

Читайте також Новий закон про податки в Україні пробудив «сплячі» ФОПи