Рада відмовилась скасовувати суперечливий закон про е-декларування

Верховна Рада спробувала, але не змогла відмінити результати голосування за зміни до е-декларування, яким військових звільняють від обов'язку заповнювати електронні декларації.

За відповідну постанову №6172-П проголосували в п'ятницю лише 46 депутатів при необхідних 226, повідомляє «Українська правда».

За словами одного з авторів проекту постанови Єгора Соболєва, під час ухвалення закону про зміни до е-декларування 23 березня в нього з голосу було внесено багато правок, які зробили норму суперечливою. Зокрема, зазначив він, закон зобов'язує громадські організації подавати електронні декларації разом з чиновниками.

«Ми з вами вчора приймали закон, який під прикриттям необхідності звільнити від подання декларацій військовослужбовців, по-перше, зобов'язав багато громадських організацій і всіх, хто з ними працює, подавати декларації, по-друге, містить прямі суперечності в своїх нормах, які заважають ввести його в дію», - зазначив він, виступаючи з трибуни парламенту.

Як повідомляв «Ні корупції!», правки, які зобов'язали членів громадських антикорупційних організацій, кандидатів у депутати та нардепи, кандидатів у президенти подавати електронні декларації, були внесені до другого читання в законопроект, яким парламент звільнив від подання електронних декларацій військовослужбовців.

Законопроект передбачає, що електронні декларації подають особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або прибуткової державної організації.

Суб'єктами декларування стають члени Громадської ради доброчесності, а також громадських рад, які беруть участь у підготовці рішень з антикорупційних програм.

За ці поправки депутата від "Народного фронту" Тетяни Чорновол проголосували депутати фракції "Опозиційний блок" і групи "Відродження".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ЄС РАДІЄ ІНСТИТУЦІЯМ, ЯКІ БОРЮТЬСЯ З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ, АЛЕ ЗАПИТУЄ, ДЕ РЕЗУЛЬТАТИ