Перших переможців конкурсу у Верховний суд оголосять до кінця травня – голова ВККС

Вища кваліфікаційна комісія суддів планує до кінця травня оголосити перші результати конкурсного відбору на посади суддів оновленого Верховного суду, документи стосовно рекомендованих кандидатів потім будуть передані до Вищої ради правосуддя на затвердження.

Про це повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, передає УНН.

«Я хотів би, що ми оголосили переможців до кінця травня. Мова йде про перші 120 вакансій, які були запропоновані на конкурсі. Але я можу сказати, що не обов'язково буде 120 переможців, це може бути і менше. В усякому разі не може бути менше, ніж 65», - сказав він.

С.Козьяков уточнив, що згідно з законом з 65 суддів може розпочатися робота оновленого Верховного суду.

За словами голови ВККС, після оголошення переможців конкурсу на посади суддів нового Верховного суду документи передадуть до Вищої ради правосуддя, яка прийме остаточне рішення. Потім Президент підпише укази.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад повинен бути сформований з суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.

26 грудня стало відомо про те, що до участі у конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидата. Конкурс оголошено на 120 вакантних посад, по 30 чоловік у кожен касаційний суд.

Як повідомляв «Ні корупції!», перший тест відсіяв сотню кандидатів до Верховного Суду України, зокрема трьох суддів нинішнього ВСУ.

Читайте також «СХЕМИ» ДОСЛІДИЛИ, ХТО ХОЧЕ СТАТИ СУДДЕЮ ВЕРХОВНОГО СУДУ

ЧЕСНО.ФІЛЬТРУЙ СУД ОПРИЛЮДНИВ АНАЛІТИЧНІ ДОВІДКИ НА 653-Х КАНДИДАТІВ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ