Математика «відкатів»: у Києві на дорогах крадуть рівно 20%

Останнім часом правоохоронці регулярно викривають схеми, як чиновники, підконтрольних мерії підприємств, мільйони бюджетних грошей крадуть, пише «Depo.Київ».

Коли у 2014 році мером Києва став Кличко, він дуже полюбляв розповідати, які корупціонери і дерибанщики бюджетних грошей керували столицею до нього. Тоді кияни дізналися від мера Кличка, що виявляється чиновники «Київпастрансу» вкрали близько трьох мільярдів гривень.

Минулого тижня СБУ провела обшуки у головному офісі «Київпастрансу». І виявилося, що чиновники комунального підприємства розікрали понад 30 млн. гривень.

Встановлено, що керівники КП укладали договори з фіктивними фірмами на придбання пального та запчастин. Бюджетні гроші сплачувалися у повному обсязі, але пальне та запчастини або взагалі не надходили до комунального підприємства, або просто закуповувалися за завищеними цінами.

«Та усе це квіточки у порівнянні з тим, як «шикарно» працює «Київавтодор», - пише видання і додає, що лише за минулий рік керівники «Київавтодору» розікрали майже 300 млн. гривень.

Схема практично така ж сама, як і у «Київпастрансі»: у змові з комерсантами дорожники закуповували послуги і матеріали за значно завищеними цінами.

Якщо вірити меру столиці, то у 2016 році на ремонт усіх доріг у Києві витратили близько півтора мільярди гривень. І виходить, що п'яту частину цієї суми чиновники «Київавтодору» просто розпихали по власних кишенях.

За минулий рік у Києві відремонтовано 200 км доріг, а якщо б чиновники не крали, то можна було б спробувати відремонтувати 240-250 км.

«Безумовно, пояснити усе це має і мер Кличко, адже, по суті, крали його підлеглі. Тих самих гендиректорів «Київпастрансу» і «Київавтодору» призначав саме Кличко своїми розпорядженнями», - пише видання і додає, що гендиректори мають знати, що відбувається в них на підприємствах.

Своєю чергою, як повідомили в прес-службі КМДА, Віталій Кличко викликав у Київраду керівника «Київавтодору», щоб той доповів, що відбувається на підприємстві

Керівник «Київавтодору» Олександр Густєлєв сказав, що вказана на офіційному сайті СБУ і розтиражована ЗМІ інформація «у супроводі яскравих фото з купою готівки та величезною кількістю печаток і штампів невідомих компаній взагалі не відповідає дійсності».

Після виступу Густєлєва Кличко заявив, що правоохоронні органи мають дати логічне пояснення розбіжностей інформації в матеріалах, які з’явилися в ЗМІ, та в протоколах правоохоронців.

«Якщо є факти, докази, – винних ми покривати не будемо і всі вони мають бути притягнені до відповідальності, – підкреслив Віталій Кличко. – Бо хочу зазначити, що буквально тиждень тому подібна ситуація була в «Київпастрансі» – теж обшуки, теж оголошені мільйонні збитки, а по факту доказів не знайшли і не навели».

Читайте також КЛИЧКО СКАЗАВ НЕПРАВДУ: ШУЛЯВКА НІКОГО НЕ ПОКАРАЛА І НЕ ЗВІЛЬНИЛА