Колишнього прокурора підозрюють у крадіжці цукру зі складів «Аграрного фонду» на Черкащині

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове розслідування у справі розкрадання цукру-піску зі складів Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» у Черкаській області на суму 211,65 млн грн. Про це повідомив сайт НАБУ.

Як повідомляв «Ні корупції!», наприкінці 2015 року з Черкас вантажівками почали вивозити цукор ДСБУ «Аграрний фонд». Відомо також, що з липня 2015 року по лютий 2016 року його вивезли на суму 211,65 млн грн.

У злочині підозрюють колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Колесника, який був призначений на місце так званого "діамантового" прокурора Корнійця.

"Я не думаю, що він діяв водиночку. Ми перевіряємо інших співробітників прокуратури, в тому числі і Генеральної. Прокурор був лише зв'язковим, тому що прокурор не може забрати цукор собі. Але саме його дії закриття провадження давали держвиконавцям цукор потім вивозити", - зазначив керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, коментуючи затримання пана Колесника.

Колишньому заступникові прокурора Київської області інкримінують злочини, передбачені ч.5 ст.191 - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ч.1 ст. 366 - службове підроблення, ч. 2 ст. 343 втручання у діяльність працівника правоохоронного органу.

Підозрюваними у цій справі також є посадовець Державної виконавчої служби Управління юстиції у Черкаській області та службовець підприємства, залученого у схему розкрадання державного цукру.

Екс-посадовця з управління юстиції звинувачуєть у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. А керівникові суб’єкта господарювання інкримінують злочини, передбачені ч.5 ст.191 та за  ч.2 ст. 205, - фіктивне підприємництво.

Найсуворіша санкція статтей звинувачення - позбавлення волі до п'яти років.