ЄС радіє інституціям, які борються з корупцією в Україні, але запитує, де результати

Україні слід демонструвати більше результатів у боротьбі з корупцією, зокрема, не лише мати на папері й ухвалювати необхідні для цього закони, але й жити за ними, реалізовувати їх на практиці, каже Йоганнес Ган, єврокомісар із політики сусідства й розширення, повідомляє «Радіо Свобода».

«В Україні з’явилися нові антикорупційні установи, які розпочинають працювати. Вони наштовхуються на перешкоди, але боротьба з корупцією – це сфера, де немає місця люб’язностям. ЄС стежить за цим дуже пильно й ми сподіваємося побачити покарання й антикорупційні розслідування. До сьогодні, на розчарування населення України, не було покарань представників вищих ешелонів влади», – заявляє комісар ЄС.

Вітаючи електронне декларування, Йоганнес Ган зазначає, що нині настав час ще й для системних розслідувань та перевірок результатів цих даних.

Він зауважує, що звістка з України про поправку щодо поширення електронного декларування на представників громадянського суспільства й ЗМІ є тривожною й вимагає пояснень.

Як повідомляв «Ні корупції!», правки, які зобов'язали членів громадських антикорупційних організацій, кандидатів у депутати та нардепи, кандидатів у президенти подавати електронні декларації, були внесені до другого читання в законопроект, яким парламент звільнив від подання електронних декларацій військовослужбовців.

Законопроект передбачає, що електронні декларації подають особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або прибуткової державної організації.

Суб'єктами декларування стають члени Громадської ради доброчесності, а також громадських рад, які беруть участь у підготовці рішень з антикорупційних програм.

За ці поправки депутата від "Народного фронту" Тетяни Чорновол проголосували депутати фракції "Опозиційний блок" і групи "Відродження".