За зверненням “Ні корупції!” щодо обмеження доступу до інформації розпочато провадження

Представник Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Ірина Кушнір повідомила журналістові «Ні корупції!» про відкриття провадження щодо обмеження Тернопільською прокуратурою доступу до інформації про освіту прокурора прокуратури Тернопільської області Проця Олега Ярославовича.

Нагадаємо, прокурор Проць прославився завдяки придбаному  за майже півмільйона гривень електромобіль Тесла. «Ні корупції!» поцікавився, чим займається Олег Проць та звідки у нього гроші на електрокар.

Надати біографічні дані Олега Проця, зокрема, дату, місце народження та освіту, у Тернополі (за останнім місцем роботи Олега Проця) відмовилися. Пояснивши це вимогами українського законодавства.

Щодо запитуваної інформації про місце, дату народження представник омбудсмана зазначила, що статтею 2 Закону України «Про захист персональних даних» визначено, що відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, є персональними даними. А, відповідно до статті 14 Закону України «Про захист персональних даних», поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

 

Щодо ненаданих прокуратурою даних про освіту Олега Проця, Ірина Кушнір стверджує: вимоги до кандидатів на посаду прокурора визначені у статті 27 Закону України «Про прокуратуру». Відповідно до частини другої вказаної статті, прокурором регіональної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше трьох років.

Відтак, представник омбудсмана повідомила про відкриття провадження за зверненням журналіста «Ні корупції!» в частині обмеження доступу до інформації про освіту прокурора Олега Проця.