Столична влада шукає підрядників для знесення понад 2,5 тисяч МАФів

Усі незаконні тимчасові споруди столиці будуть поетапно демонтовані.

Про це заявив перший заступник директора Департаменту – начальник управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій, повідомляє прес-служба КМДА.

За його словами, сьогодні в Києві лишилось близько 1 600 незаконних кіосків і більше 1000 незаконних засобів пересувної торгівлі, включаючи різноманітні лавки на колесах (купави) та автівки з продажу їжі. Разом – понад 2,6 тисячі тимчасових споруд (ТС), що не мають дозвільних документів.

«Ми прагнемо розуміти підприємців. Але ми не підтримуємо той малий бізнес, який веде нелегальну торгівлю, створює антисанітарію, краде електрику, заважає аварійникам проводити роботи на міських інженерних мережах», – сказав Тарас Панчій.

Наразі, з метою демонтажу всіх незаконних тимчасових споруд столиці, триває тендер для залучення підрядників. Тарас Панчій зауважив, що завданням місцевої влади є й упорядкування роботи споруд, встановлених на законних підставах.

«Столична влада намагається впорядкувати всі тимчасові споруди, щоб вони, по-перше, мали єдиний архітектурний тип, а по-друге, стояли у дозволених місцях і не заважали руху людей. Ми йдемо до того, що документи діятимуть не півроку, а будуть видаватись на п’ять років», – зауважив Панчій.

За його інформацією, сьогодні в Києві – 6,5 тисячі законних ТС. Їхні власники вчасно зареєстрували свої МАФи в Департаменті містобудування та архітектури КМДА, уклали з містом відповідну угоду, сплатили пайовий внесок до столичного бюджету та, відповідно, отримали дозвільні документи КМДА, зокрема, інформаційні талони.

Тарас Панчій зауважив, що Київ – єдине місто в Україні, де офіційно оприлюднено перелік усіх законних і незаконних тимчасових споруд.

Як повідомляв «Ні корупції!», у новому тендері на демонтаж столичних МАФів, вартістю 9 млн. грн. беруть участь тільки дві фірми, кожна з яких знесла за час своєї діяльності лише по одному кіоску. Обидві вони, можливо, використовують підроблені документи. Таких висновків дійшли експерти-аналітики ГО «Громекс», вивчивши тендерні пропозиції учасників на сайті державних закупівель “Прозорро».

Читайте також «СНОСНАЯ» ІСТОРІЯ, АБО ХТО ЗАРОБЛЯЄ НА ЗНЕСЕННІ КИЇВСЬКИХ МАФІВ

КЛИЧКО ПРО СЕБЕ: «Я НЕ ЗНИЩУЮ МАЛИЙ БІЗНЕС, Я НАВОДЖУ ЛАД»