Онлайн-сервіс YouControl назвав причину обшуків (ОНОВЛЕНО)

Онлайн-сервіс YouControl підозрюють у порушенні роботи автоматизованих систем з незаконним використанням спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Про це повідомляється на сторінці YouControl у Facebook, інформує "Ліга.Бізнес".

"Причиною слідчих дій є постанова судді Шевченківського районного суду за статтею 359 КК" Порушення роботи автоматизованих систем "від 3 березня", - повідомили в YouControl.

Як зазначив юрист YouControl Даніел Глоба, в даному випадку мова йде про те, що компанія YouControl нібито незаконно використовує доступ до відкритих державних реєстрів.

"Ця заява сама по собі є  парадоксальною, оскільки законом передбачена вільна можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання та поширення даних. Це пряма норма закону, і не знати цього досконало - це правовий нігілізм. Зараз співробітники СБУ хочуть провести обшук і виявити всі носії інформації, на яких нібито міститяться дані ", - зазначив він.

"Що в цій ситуації мене обурює найбільше, так це те, що мене як адвоката не допустили спочатку до проведення слідчих дій у комерційного директора компанії - навіть не дали показати адвокатське посвідчення і договір про правову допомогу, потім ситуація повторилася під час обшуку у директора, і надалі те ж саме повторилося в нашому офісі на вулиці Шумського, 1-Б. Це дуже дивна ситуація, при тому, що у мене є правові підстави як адвоката, захисника, так і представника компанії YouControl і її штатного співробітника.

Тому на даний момент ми не знаємо, що робиться в офісі, з документами і майном наших співробітників. В офісі присутній один співробітник, у якого немає ніяких юридичних повноважень. І я можу назвати це тільки правовим свавіллям", - зазначив Глоба.

Нагадаємо, раніше сьогодні онлайн-сервіс повідомив про обшуки у квартирі комерційного директора і генерального директора YouControl.

Онлайн-сервіс YouControl займається формуванням досьє компаній, використовуючи інформацію з держреєстрів. Один із напрямків діяльності - боротьба з корупцією.

Своєю чергою, як повідомили в СБУ, керівництву YouControl інкримінують незаконне отримання інформації.

"Правоохоронці встановили, що ділки, використовуючи спеціальне програмне забезпечення, протиправно втручалися в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж державних структур. Фахівці СБ України зафіксували копіювання зловмисниками інформації, зокрема з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України. Комерсанти продавали клієнтам доступ до нелегально створеної бази, видаючи її як зібрану з відкритих джерел.

Під час санкціонованих судом обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання власників та топ-менеджменту компанії, співробітники спецслужби виявили телекомунікаційне обладнання, на якому зберігалася незаконно отримана інформація та вилучили відповідну документацію.

Оперативники СБ України також встановили, що дублікати незаконних баз даних зберігаються на серверах в інших країнах. Програмне забезпечення зловмисників до того ж дозволяло збирати дані навіть з користувачів їхніх послуг", - йдеться в повідомленні СБУ.

Як йдеться на сторінці у Фейсбук BIHUS.info, "обшуки в організації, яка сприяє журналістським розслідуванням, - вершина майстерності від Служби безпеки України".