Гройсман визнав, що сама влада не може побороти корупцію, потрібна допомога громадськості

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав громадськість та експертне середовище долучатися до побудови ефективної системи протидії корупції у структурі державної влади, повідомляє Урядовий портал.

«Корупція забирає у нас з вами можливості до реального, нормального розвитку і відбирає у людей надію на те, що ситуація може змінюватися, і зсередини просто руйнує наше країну. Дуже важливо, щоб ми отримали підтримку експертного середовища у наведенні порядку у цьому. Сама влада це побороти не може. Мені потрібна допомога громадськості, експертного середовища громадськості у тому, щоб навести лад і ефективно побудувати боротьбу з корупцією», - сказав Гройсман.

Він нагадав, що була організована та діє спільна Урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції». Перший раз інформацію щодо роботи групи було представлено на засіданні Кабінету Міністрів України наприкінці 2016 року. Відповідно до обіцянки Прем’єр-міністра, такі звітування стали регулярними та будуть оголошуватися раз на три місяці.

«Я зацікавлений у тому, щоб кожне міністерство було відкритим, прозорим, зрозумілим для громадськості, людей. Нічого не є більш ефективним, ніж відкритість. Буде відкритість - корупція буде зведена до мінімуму, якщо тільки будуть якісь закриті процеси, там завжди буде спокуса будь-якого чиновника щось вкрасти. Треба бити по руках і, найголовніше, робити все, щоб робота кожного міністерства, кожної копійки, яка витрачається з бюджету, була абсолютно відкритою і публічною», - наголосив Гройсман і додав: «Маємо більш ефективно реагувати на корупційні загрози і прояви, які відбуваються у різних системах».