Депутати зобов’язали активістів-антикорупціонерів подавати електронні декларації

Правки, які зобов'язали членів громадських антикорупційних організацій, кандидатів у депутати та нардепи, кандидатів у президенти подавати електронні декларації, були внесені до другого читання в законопроект, яким парламент звільнив від подання електронних декларацій військовослужбовців.

Законопроект передбачає, що електронні декларації подають особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або прибуткової державної організації.

Суб'єктами декларування стають члени Громадської ради доброчесності, а також громадських рад, які беруть участь у підготовці рішень з антикорупційних програм.

За ці поправки депутата від "Народного фронту" Тетяни Чорновол проголосували депутати фракції "Опозиційний блок" і групи "Відродження".

При цьому депутати виключили перед голосуванням правки, які також запроваджували обов'язок подавати електронні декларації журналістами, засновниками і редакторами ЗМІ.

"Парламент наніс "разючий удар" у серце корупційної гідри! Під удар потрапили Антикорупційні НУО. Ті самі які придумали Prozzoro та E-Data, написали та адвокатували закони про НАБУ та НАЗК, впроваджували фінансову прозорість партій та чиновників.

Саме за останнє політики відомстили Громадськості, змусивши нас з 1 травня подати електронні декларації, - написав громадський активіст Віктор Таран у Фейсбуці


"Паралельно під удар потрапили контрагенти цих організацій, які тепер теж мають подавати електронні декларації. Уточнюю - це фірми які постачають нам воду, канцелярку, допомагають організовувати семінари та тренінги.

Такий підхід поставив під загрозу нашу подальшу діяльність, оскільки є ризик що з нами просто відмовляться співпрацювати бізнесмени, які не хотітимуть подавати е-декларації", - написав Таран. 

Бізнес Цензор