В.о. директора Одеського порту отримує високу зарплату і заганяє підприємство в збитки

У ДП "Одеський морський торговельний порт" виконуючий обов'язки директора Ігор Ткачук призначив собі заробітну плату розміров понад 200 тис. грн. в місяць і при цьому заганяє підприємство в збитки.

Про це йдеться в сюжеті програми "Гроші" на "1+1".

За словами журналістів, депутат Вінницької міськради і колишній гендиректор "Укрпошти" Ігор Ткачук, всупереч закону, вже півроку керує підприємством в статусі виконуючого обов'язки, хоча на цю посаду давно вже пора було провести конкурс.

"Прийшовши він чесно і відверто сказав: я в цьому не розбираюся, але я сподіваюся на фахівців, які повинні мені допомогти", - розповів Микола Разовайкін, помічник заступника начальника порту.

Крім власної зарплати, Ткачук встановив немислимі доходи своїм помічникам і заступникам - до 150 тис. грн. в місяць. Їх штат збільшено в 6 разів - до 12 осіб, йдеться у сюжеті.

За словами опитаних журналістами експертів Ігор Ткачук може і не продовжити роботу в статусі в.о. глави ДП, оскільки його мета - посада начальника Одеського філіалу ДП "Адміністрація морських портів України", яке відповідає за розподіл фінансових потоків і призначення на яку не вимагає проведення конкурсу.

Наприклад, такими потоками є фінансування днопоглиблення в порту. Експерти стверджують, що Ткачук може заручитися підтримкою в цьому питанні профспілок Одеського морпорту, функціонерам якого також підвищили зарплату.

Журналісти відзначають, що підвищення зарплат відбувається на тлі збитків підприємства, оскільки з приходом Ткачука тут організувалася корупційна схема ціною близько 500 млн. грн. на рік на буксирування та інші послуги, що надаються державними буксирами. Якщо раніше ці послуги надавали госбуксири, то тепер 90% замовлень йдуть приватної компанії "Екофлот" зі статутним фондом 1000 грн., зареєстрованої за сумнівною адресою. Журналісти стверджують, що компанія пов'язана з Ткачуком.

За прогнозами експертів, якщо до приходу "Екофлота" ДП ОМТП заробляло на буксируванні близько 40 млн. грн., то в цьому році буде в два рази менше. За даними податкової служби, які отримали журналісти програми, за 3,5 місяці "Екофлот" зміг заробити на послугах, раніше наданих держслужбами - понад 50 млн грн.

Додамо, що Мінінфраструктури призначило керівником державного підприємства "Одеський морський торговельний порт" колишнього виконуючого обов'язки гендиректора "Укрпошти" Ігоря Ткачука у вересні 2016 року. 

Як повідомляло видання “Новое время“, з грудня 2014-го “Укрпошту”, яка генерує мільярди, очолює Ігор Ткачук – людина без економічної освіти і серйозного управлінського досвіду в бізнесі. Але при цьому він – член вінницького лобі, до якого належить спікер Ради (нині – прем'єр-міністр України Володимир Гройсман - ред.), в минулому мер Вінниці, і низка депутатів. Зазначається, що Ткачук – сам вінничанин і мав спільні справи з Гройсманом ще в той час, коли обидва були бізнесменами.

Читайте також ГПУ ПОВІДОМИЛА ПРО ПІДОЗРУ ЕКС-КЕРІВНИКУ МИКОЛАЇВСЬКОГО МОРПОРТУ КАПАЦИНУ