Прокуратура не змогла оштрафувати директора сумського КП за орендований у дружини джип

Зарічний районний суд м. Суми у зв’язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності закрив провадження відносно директора КП «Шляхремонтбуд» Сумьскої міськради Олександра Вегери, який від імені підприємства орендував у своєї дружини автомобіль Toyota Land Cruiser.

Про це свідчить постанова суду від 13 березня, повідомляють «Наші гроші».

У 2012 році директор комунального підприємства Вегера уклав договір оренди автомобіля Toyota Land Cruiser для службового користування зі своєю дружиною, з якою на той ще не був офіційно одружений. Цю автівку вона придбала того ж року у кредит.

Орендна плата склала 10,4 тис грн. на місяць. Крім того, згідно з умовами угоди, «Шляхрембуд» зобов’язаний компенсувати власниці дружині Вегери всі витрати, пов’язані із страхуванням майна, ремонтом, експлуатацією, заміною запчастин та інших витрат.

У серпні минулого року Вегера зареєстрував шлюб, але не попередив про конфлікт інтересів і тим самим порушив закон про запобігання корупції.

У суді прокурор Андрій Байдак зазначив, що обставини адміністративне порушення, скоєне Вегерою, підтвердилися в повному обсязі, але оскільки строки накладення адміністративного стягнення спливли, провадження підлягає закриттю. Суд погодився.

Олександр Вегера очолює КП «Шляхремонтбуд» з 2010 року. Він також є депутатом Сумської міської ради від ВО «Батьківщина».

За повідомленням місцевим ЗМІ, у серпні минулого року Олександр Вегера на Toyota Land Cruiser потрапив в ДТП.

Як повідомляв «Ні корупції!», за словами начальника відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Андрія Байдака, стосовно Вегери уже складалися в цьому році чотири адміністративні протоколи за порушення щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Проте у зв’язку з постійними неявками правопорушника з різних причин їх судовий розгляд наразі не закінчився.

Зокрема, у торік у серпні в інтерв’ю Першому телеканалу керівник Роменської місцевої прокуратури Володимир Кузченко розповідав про інші корупційні правоворушення директора КП:

«Посадовець прийнявши на роботу до комунального підприємства власну доньку, не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів. Окрім того, він підписував накази про виплату грошових коштів, надання відпустки своїй дочці та суміщення нею посад, чим порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

Своєю чергою, директор КП «Шляхрембуд» повідомив, що ніяких документів не підписував.

«Що стосується доньки, вона працює на підприємстві з 2010 року, але прямого підпорядкування до мене як до керівника не має. Вона підпорядковується головному інженеру. Де вони знайшли корупцію – не знаю», – додав він.

Додамо, що 24 лютого цього року суд таки визнав винним директора комунального підприємства Олександра Вегеру у преміюванні доньки та зятя і оштрафував його на 3400 грн.