Запрацював портал громадського обговорення законопроектів

Вже сьогодні кожен може долучитися до конструктивного обговорення проектів законів на «Порталі громадського обговорення законопроектів», що розроблений за підтримки Програми USAID РАДА та за ініціативи Управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України.

Про це повідомляє «Програма Рада».

«Портал громадського обговорення законопроектів» – один з ресурсів веб-порталу Верховної Ради України, мета якого залучити громадян до законотворчого процесу через ознайомлення, коментування та висловлення зауважень і пропозицій до законопроектів, які запропоновані для обговорення у режимі онлайн.

Чому платформа важлива для Парламенту?

  • один з інструментів залучення громадян до законотворчого процессу;
  • можливість отримати фахові коментарі від професіоналів, які працюють в конкретній сфері;
  • вивчення громадської думки щодо окремих законодавчих ініціатив.

Чому платформа важлива для громадськості?

  • інструмент взаємодії з Парламентом та безпосередня участь у законотворчому процесі;
  • можливість впливати на державну політику та процес ухвалення рішень;
  • експертний супровід питань, врегулювання яких пропонується конкретним законопроектом.

«Запрошуємо всіх зацікавлених пропонувати комітетам Верховної Ради України ставити законопроекти на громадське обговорення чи долучатися до коментування законопроектів в цілому чи його окремих статей», - йдеться у повідомленні.

Портал громадського обговорення законопроектів розроблено у відповідь на рекомендації Європейського Парламенту щодо внутрішнього реформування Верховної Ради України з метою покращення її інституційної спроможності та ширшого залучення громадськості до законодавчого процесу.