Україна має успіхи у кількох сферах боротьби з корупцією, вважають у ЄК

Катаріна Матернова

Українській владі вдалося досягти певних успіхів у боротьбі з корупцією на газовому ринку, у банківській сфері та у сфері державних закупівель.

Про це заявила представник Єврокомісії, заступник гендиректора директорату NEAR (сусідство і розширення ЄС) Катаріна Матернова в інтерв’ю «Європейській правді».

«Україна поступово закриває простір для корупції. Протягом десятиліть різниця у вартості газу (для населення і промисловості, – ЄП) була джерелом найбільшої корупції в Україні, обсягом близько $10 млрд на рік. Зрівнявши газові тарифи, уряд за один день знищив це корупційне поле», - сказала Матернова.

Вона також відзначила дії Нацбанку, який в рамках реформи банківської системи вже відкликав понад 90 банківських ліцензій.

«Найпростіший спосіб пограбувати банк – це бути його власником. І ця проблема актуальна не лише в Україні, вона б'є по всіх країнах у період трансформації. НБУ в рамках реформи банківської системи вже відкликав понад 90 банківських ліцензій. Це – колосальна робота, яка була одним із пріоритетів, вона серйозно звузила корупційне поле», - відзначила вона.

Ще одним прикладом боротьби з корупцією Матернова назвала створення системи Prozorro, через яку проходять тендери на державні закупівлі.

«Поступово перекриваються корупційні дірки, через які йшли мільярди. І це справді антикорупційний успіх», - сказала вона.

Як повідомляв «Ні корупції!», віце-президент США Джо Байден закликав громадян України продовжувати боротись з корупцією, оскільки для нашої держави боротьба з корупцією – це питання національної безпеки.

Читайте також ЄВРОКОМІСІЯ ДАСТЬ УКРАЇНІ 15 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО НА БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ

ВАШИНГТОН ПЛАНУЄ ВИДІЛИТИ КИЄВУ ПОНАД 200 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ НА БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ