Інспектор криворізької поліції за хабарі видавав дозволи на зброю

Поліцейського, який незаконно надавав дозвільні документи на травматичну зброю, викрили працівники внутрішньої безпеки поліції та затримали його спільно з військовою прокуратурою та СБУ. Зловмисник вже під вартою.

Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Мешканець Кривого Рогу звернувся до Управління внутрішньої безпеки Національної поліції України із заявою про неправомірні дії інспектора дозвільної системи місцевої поліції. Під час перевірки було встановлено, що за оформлення пакету дозвільних документів на зброю капітан поліції вимагає від заявника 10 тисяч гривень «винагороди».

За матеріалами УВБ військовою прокуратурою Криворізького гарнізону Південного регіону України за цим фактом було розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

У ході слідства було встановлено, що 31-річний поліцейський систематично отримував неправомірну вигоду у розмірі 350-500 доларів США від бажаючих отримати дозвіл на придбання, зберігання та використання травматичної, гладкоствольної та нарізної зброї.

Для одержання чергового хабара інспектор запросив заявника до свого службового кабінету. Там він отримав 350 доларів США та 500 гривень, однак витратити чужі кошти не встиг. З цими речовими доказами поліцейського затримали працівники внутрішньої безпеки Національної поліції України, військової прокуратури та Служби безпеки України. Крім того, під час проведення особистого огляду інспектора у нього виявили та вилучили 46 посвідчень на членів громадського формування, 700 доларів США та понад 4,3 тисячі гривень.

Поліцейського затримано в порядку ст.208 КПК України. Судом йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з можливістю внесення застави у розмірі 64 тисяч гривень.

Як повідомляв «Ні корупції!», дозволи на «травматику» за хабарі видавала і поліцейська у Харкові.

Майор поліції систематично здирала гроші з громадян, які хотіли придбати спецзасоби для відстрілу гумових куль, але не мали правових підстав для оформлення дозволу.