ГПУ повідомила про підозру екс-керівнику Миколаївського морпорту Капацину

Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому керівнику Миколаївського морського порту Василя Капацину: зловживав службовим становищем.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що колишній начальник ДП «Миколаївський морський торговельний порт» у 2006 році, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та представника приватного підприємства, надаючи недостовірні відомості до Міністерства транспорту та зв’язку про походження земельної ділянки, посприяв комерційній структурі у незаконному та безоплатному вилученні земельної ділянки порту (частина перевантажувального комплексу генеральних вантажів на причалах порту) площею 15 500 кв м, створеної за рахунок державного порту, вартість будівництва якої становить понад 2,6 млн грн, чим спричинив державі тяжкі наслідки.

За результатами досудового розслідування вказаного кримінального провадження слідчим, за погодженням з прокурором, колишньому начальнику ДП «Миколаївський морський торговельний порт» повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 (зловживання владою або службовим становищем та внесення недостовірних відомостей до офіційних документів) КК України.

«На даний час вирішується питання про обрання судом підозрюваному міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», - повідомили в прокуратурі і додали, що за скоєні кримінальні правопорушення колишньому начальнику порту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 6 років.

Як повідомляв «Ні корупції!», у лютому цього року виконуючому обов’язки директора ДП «Миколаївський морський торговельний порт» Сергію Колтипіну вручено повідомлення про підозру у зловживанні службовим становищем.

За попередньою інформацією, С.Колтипін, діючи в інтересах афілійованих з ним та колишнім керівником порту товариств, умисно уникав процедури погодження договорів оренди з уповноваженим органом управління (МІУ) та суттєво занизив орендну плату за користування залізничними коліями.

Раніше програма "Стоп корупції" розповідала про корупційні схеми у Миколаївському порту.