Патрульні, які затримали суддю Кицюк, отримали сувору догану

Національна поліція оголосила сувору догану двом патрульним поліцейським, які затримували суддю Солом'янського районного суду Києва Вікторію Кицюк.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на інформацію першого заступника начальника патрульної поліції Олексія Білошицького.

«Обидвох патрульних притягнули до дисциплінарної відповідальності, їм оголошено сувору догану», – заявив він.

За його словами, догану патрульні отримали не за саме затримання судді, а за те, що не оформили необхідні документи.

«Щодо самого затримання, то ми наполягаємо на тому, що патрульні мали рацію в тій ситуації», – зазначив Білошицький.

У той же час він повідомив, що прокуратура почала розслідування стосовно патрульних.

Як повідомляв «Ні корупції!», 22 лютого Рада суддів розмістила на своєму сайті звернення до Національної поліції України, в якому висловила «глибоке обурення діями Національної поліції, пов'язаними з неправомірною спробою затримання судді Солом'янського районного суду Києва Вікторії Кицюк». Також РСУ звернулася до керівництва поліції з вимогою дати пояснення.

Своєю чергою, у Нацполіції повідомили подробиці інциденду між суддею і патрульними.

За словами начальника департаменту патрульної служби МВС Євгена Жукова, суддя заблокувала своїм автомобілем вулицю - зупинилась посеред дороги і перекрила рух в обидві сторони - і відмовилась надавати документи.

«Але... На превеликий жаль, вони можуть понести кримінальну відповідальність за перевищення. Я навіть боюся уявити, що судити їх буде ця шикарна дама, яка так смачно курить сигарету ... Важко, але я не збираюся пускати хлопців під прес... Дуже хотілося б, щоб ця інформація дійшла до президента. З такими «законослухняними» суддями ми багато чого досягнемо! А потрібно було всього лише перепаркувати автомобіль, і показати хоч якісь документи. Виконати законні вимоги співробітника патрульної поліції», - написав тоді Жуков.