Нардепи вимагають розслідувати аферу Януковича з гелікоптерним майданчиком на Канівщині

Народні депутати Ірина Геращенко та Марія Іонова направили запит до Генеральної прокуратури України з вимогою розслідувати законність будівництва під керівництвом Віктора Януковича вертолітних майданчиків у Києві та на Черкащині.

Про це повідомила сама Ірина Геращенко на своїй сторінці у Фесбук.

За її словами, на вертолітний майданчик поблизу Канева Черкаської області під час президентства Януковича було витрачено 130 мільйонів гривень бюджетних коштів.

«В цю аферу було вбухано 130 мільйонів бюджетних гривень, за такі гроші можна було поремонтувати всі дороги Черкащини. Речники Януковича співали з усіх ефірів, що стане Канів туристичною Меккою завдяки тим гелікоптерам , мовляв, туристи літатимуть з усієі Украіни до Канева, до могили Тараса.

Насправді, Янукович і Ко один раз використали той вертолітний майданчик, але й то літали не до моглили Шевченка, а на полювання ... Тоді всі наші запити і виступи щодо зловживань були проігноровані режимом», - написала Геращенко, зазначивши, що вони з 2012 року разом з Миколою Томенком та іншими боролися проти зведення вертолітного майданчика поблизу Канева.

«Також чекаємо всебічного розслідування ще однієі афери: гелікоптерного майданчика в Києві, на Парковій алеі( де зараз чомусь працює бізнес- центр і ресторан, а тим часом є загроза зсувів для Маріінського палацу і парку ). І було б цікаво побачити розслідування по грандіозному будівництву аеропорту «Бориспіль», куди в 2011-2012 вгухали мільярди, а тепер старі термінали А, В, і один новозбудований стоять законсервовані. Зате хтось, мабуть, заробив собі на приватний літак», - написала Геращенко.

Нагадаємо, урочисте відкриття вертолітного майданчика у Каневі з пасажирським терміналом пропускною спроможністю п’ятдесят пасажирів на годину відбулось 19 вересня 2011 року. Прес-служба Кабміну заявляла, що вертолітний майданчик будується для економії часу гостей Євро-2012, які захочуть відвідати могилу Кобзаря.

А тодішній заступник глави Адміністрації президента Ганна Герман повідомила, що вертолітний майданчик на Тарасовій горі потрібний для паломництва сюди багатих людей і туристів.

Як повідомляв «Ні корупції!», на початку березня цього року ГПУ спільно з СБУ та Нацполіцією провела обшуки нежитлових приміщень, які на праві власності належать одному із ТОВ, у тому числі гелікоптерного майданчика на Парковій дорозі в м. Києві, а також за місцем проживання керівників підприємств, причетних до будівництва і діяльності зазначеного об’єкту.

Читайте також ПОБУДОВАНИЙ ЗА БЮДЖЕТНІ ГРОШІ ПІД ЄВРО ВЕРТОДРОМ У КАНЕВІ СТАВ ПРИВАТНИМ?

МІНІСТР КАЖЕ, ЩО КАНІВСЬКИЙ ВЕРТОЛІТОДРОМ – ДЕРЖАВНА ВЛАСНІСТЬ