«Феофанія» отримує із держбюджету майже утричі більше, ніж звичайна лікарня

Столична лікарня «Феофанія» суттєво відрізняється від інших київських клінік. І річ не лише у її vip-пацієнтах, а й у фінансуванні. Витрати з бюджету на «Феофанію» становлять 360 млн. гривень на рік, тоді як середньостатистична міська лікарня отримує значно менше.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного тижневика «Перші про головне. Деталі» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

Послуги «Феофаніі» є абсолютно безкоштовними для депутатів, народних артистів та академіків. Із 2008-го року тут можуть лікуватись і звичайні українці. Проте не безоплатно. Наприклад, безкоштовна для політика палата «напівлюкс» пересічному українцю обійдеться у 1 600 гривень на добу. Платними є всі процедури, послуги лікарні та медикаменти. За словами головного лікаря, щороку заклад заробляє 50 млн. гривень.
«Для нас немає ніякого значення, кого ми лікуємо – чи це пенсіонер, чи злочинець чи можновладець. Ми однаково відстоюватимемо життя і здоров’я кожної людини», – запевняє головний лікар клініки «Феофанія» Ігор Семенів. 

Для порівняння, у звичайній столичній лікарні №8 є 940 ліжок. Ними користуються приблизно 30 тисяч пацієнтів на рік. «Феофанія» має 500 ліжок, на яких щорічно обслуговує 15 тисяч хворих. Проте не лише кількістю пацієнтів відрізняються зазначені медзаклади, а й надходженнями з бюджету. Держава надає 360 млн. гривень для «Феофанії», тоді як звичайна клініка отримує 130 млн. гривень. 

«Покращенням устаткування в закладі займається держава, не сама лікарня. За рахунок звичайних хворих вони нібито заробляють кошти. Вилучені гроші медперсонал ділить і кладе собі у кишеню», – переконаний екс-міністр охорони здоров’я Микола Поліщук.

Політик додає, що «Феофанії» треба надати статус самостійного господарювання. Тобто, потрібно перестати фінансувати її за гроші платників податків. У Міністерстві охорони здоров’я також переконані, що відомчі лікарні  мають зникнути.

«У всіх лікарнях країни пацієнти мають отримувати таку ж медичну допомогу. Вона має бути доступною для всіх», – каже заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Хоч політики й обурені скандалами, пов’язанами «Феофанією», однак ліквідовувати лікарню у Міністерстві поки що наміру не мають.

Як повідомляв "Ні корупції!", в останній місяць 2016 року клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами заплатила за послуги з ремонту і технічного обслуговування своїх восьми автомобілів  191 332,40 гривень, хоча  попередньо планувала витратити на ці цілі 199 975,00 гривень. 

«Перші про головне. Деталі»