Директор «Українського дому» приховує офіційні доходи

Директор державного підприємства «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» Юрій Стельмащук вважає, що розмір його зарплати – не публічна інформація.

Про це йдеться у відповіді на запит про доступ до інформації, яку отримав «Ні корупції!».

За словами, директора ДП, «Український дім» не отримує бюджетного фінансування, відтак зарплата його директора не є публічною інформацією.

Також, твердить у своїй відповіді директор, «Український дім» є госпрозрахунковим підприємством, діяльність якого спрямована на отримання прибутку. При цьому, як повідомляв «Ні корупції!», ДП «НЦДКС «Український дім» по фінансових показниках у 2014 році вийшов у нуль, а 2015-й рік закінчив зі збитком 527 тис. грн.

Згідно з даними ДУС, якому підпорядковується «Український дім», ДП здійснює організацію та проведення заходів різноманітного спрямування на високому рівні:

 • офіційні заходи за участю Президента України та інших вищих посадових осіб держави;
 • заходи державного значення та міжнародні заходи на замовлення органів державної влади;
 • громадсько-політичні заходи;
 • конференції, прес-конференції, семінари, презентації, концертні програми, художні та спеціалізовані виставки, конгреси, форуми, урочисті церемонії, з’їзди, симпозіуми, круглі столи, тренінги тощо;
 • культурно-мистецькі програми;
 • видовищні та розважальні заходи.

Загальна площа будівлі становить 17 550 кв. метрів, у тому числі 8 850 кв. метрів експозиційної площі.

ДП «Український дім» має 8 окремих конференц-залів площею від 100 до 1100 кв. метрів з розрахунку на 50 – 550 місць, у тому числі концертна зала площею 782 кв. метри на 477 місць, 6 виставкових зал площею від 100 до 1100 кв. метрів, фуршетні площі з розрахунку на 50 – 1000 осіб.

Крім того ДП «Український дім» надає такі додаткові послуги:

 •  забудова виставкових стендів, монтаж художніх творів та експозицій;
 •  забезпечення професійним звуковим обладнанням, системою звукопідсилення, відеопрезентаційною апаратурою, доступом до мережі Інтернет (у тому числі Wі-Fі), системою синхронного перекладу;
 •  організація та господарське обслуговування фуршетів, бенкетів;
 •  послуги ресторану, кафе, кейтеринг;
 •  проведення масових публічних заходів на прилеглій території та сходах ДП «Український дім».

Також, як повідомляв «Ні корупції!», раніше юрист ІМІ Роман Головенко пояснив що державні підприємства засновуються органами державної влади, тому вони є юридичними особами публічного права, а їхні керівники є суб’єктами деларування відповідно до пп. «а» п. 2 ст. 3 і ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції». Вони останні повинні подавати декларації, в яких відображаються й доходи від заробітку.

«Але це механізм пасивного доступу, коли доводиться чекати, коли керівники ДП подадуть свої декларації і вони стануть доступними», - зазначив юрист і додав: «Що стосується запитування такої інформації (про розмір заробітної плати – ред.), то вона однозначно становить суспільний інтерес (ДП є її розпорядниками за п. 4 ч. 2 ст. 13 ЗУ «Про доступ до інформації»), але оскільки такий інтерес є оцінними поняттям, ДП не визнають його наявність, а себе - розпорядниками в частині цієї інформації».

Читайте також ДИРЕКТОР ДП “САНАТОРІЙ “КОНЧА ЗАСПА” ВВАЖАЄ, ЩО РОЗМІР ЙОГО ЗАРПЛАТИ – НЕ ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

ДИРЕКТОР «УКРЖИТЛОСЕРВІСУ», ЧЕРЕЗ ЯКИЙ БОРЗОВ ОТРИМАВ КВАРТИРУ, ТОРІК ЗАРОБИВ МАЙЖЕ 118 ТИСЯЧ