Чиновника з Черкаської міськради, обвинуваченого у крадіжці 885 тис. грн., судитимуть 21 березня

Прокуратура Черкаської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно трьох членів злочинного угруповання за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191,    ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, в особливо великих розмірах, організованою групою), ч. 2, ч. 3, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Про це повідомила прес-служба відомства.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що члени злочинної групи у складі: організатора – керівника одного з управлінь Черкаської міської ради, та двох пособників - фізичних осіб - підприємців, маючи на меті особисте збагачення, розробили злочинну схему заволодіння бюджетними коштами шляхом підписання та затвердження печаткою ФОП офіційних документів про виконання робіт по ремонту зливової каналізації у місті Черкаси. У подальшому документи передавалися до Головного управління державної казначейської служби у Черкаській області, після чого кошти перераховувались на рахунки одного з підприємців», - йдеться у повідомленні.

Відомо, що обвинувачені з липня 2014 року до грудня 2015 року привласнили  майже 885 тис. грн. грошей з бюджету.

Очевидно, що згаданим керівником є начальник управління вуличної інфраструктури департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Сергій Отрешко. Як стало відомо «Ні корупції!» з відповідної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті судової влади України, його справу призначили до розгляду у Соснівському районному суді на 21 березня цього року.

Разом з ним, як бачимо, лаву підсудних розділять Панін Сергій Валентинович, Трояченко Наталія Володимирівна, Лиходєдов Леонід Борисович та Звєздічева Ірина Юріївна.

Сергій Панін є засновником ТОВ "Будівництво та інженерні мережі", зареєстрованого у Черкасах 16.01.2016 року (основний вид діяльності - будівництво житлових і нежитлових будівель).

Про пані Трояченко «Ні корупції!» розповідав минулоріч.

ФОП Лиходєдов Леонід Борисович зареєстрували у Черкасах 05.12.2013року.  Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, займається діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, наданням послуг технічного консультування в цих сферах.

Звєздічева Ірина Юріївна є керівником ПП "ІРМА - 2002" та ПП "ВИРОБНИЧО - КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "БУРХАН". Останнє підприємство зареєстроване у Черкасах у 2000 році. Основний вид діяльності – архітектурна сфера.

Черкаське ПП "ІРМА - 2002" на два роким молодше від "Бурхану".  Основну діяльність, згідно з даними YouControl, підприємство проводить у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.

Про підозру Сергієві Отрешку повідомили наприкінці листопада минулого року. Досі тривало досудове розслідування.

Попри клопотання правоохоронних органів, слідчий суддя відмовив у триманні чиновника під вартою та у відстороненні його від посади.  

Якщо суд доведе провину обвинувачених, їх можуть ув’язнити на термін до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна.