Рада не змогла вирішили питання з обранням аудитора НАБУ

Верховна Рада не змогла внести до порядку денного питання щодо обрання аудитора НАБУ. За відповідне рішення віддали голоси лише 205 нардепів.

Раніше у четвер, 16 березня, частина членів комітету з питань протидії та запобігання корупції від БПП, НФ та Відродження рекомендували на розгляд парламенту дві кандидатури на посаду аудитора НАБУ, зокрема Найджела Брауна, якого вважають людиною президента та його оточення.

Журналіст-розслідувач Дмитро Гнап написав на своїй сторінці у Фейсбук: «Невже вони такі придурки, що не розуміють, що суспільство цього не проковтне?».

Як йдеться у тексті резолюції, витяг з якої опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук нардеп Вікторія Пташник, Європарламент закликав Україну обирати аудитора НАБУ чесно.

Зазначимо, що коли у ВР відбувалося внесення до порядку денного питання щодо обрання аудитора НАБУ, під будівлею парламенту уже чатували представники Автомайдану.

«Не вистачило голосів для включення до порядку денного проекту постанови щодо призначення аудитором НАБУ креатури Грановського Найджела Брауна. Проміжна перемога, друзі. Тому покищо відбій стосовно зборів біля ВР. Але продовжуємо тримати руку на пульсі, адже вже на наступному засіданні ВРУ даний проект постанови можуть знову спробувати проголосувати», - йдеться у повідомленні Автомайдану.

Додамо, що як випливає інтерв'ю Брауна «Інтерфакс-Україна», кандидат в аудитори НАБУ, призначення якого намагаються протиснути фракції «БПП» і «Народний фронт», вже почав критикувати Бюро.

«Я вважаю, що НАБУ є дуже важливим органом у системі боротьби з корупцією, але якщо врахувати всі ресурси, які витрачаються на його діяльність – гроші, людські ресурси, – то тоді треба, мабуть, зробити висновок про те, що результати діяльності на сьогоднішній день є посередніми», - заявив кандидат.

За словами нардепа Єгора Соболєва, Браун колись обслуговував російських олігархів.

Як відомо, 23 лютого Верховна Рада не змогла визначити кандидата до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Читайте також РОБОТА НАБУ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЧЕРЕЗ МАНІПУЛЯЦІЇ З ПРИЗНАЧЕННЯМ АУДИТОРА – TRANSPARENCY INTERNATIONAL

В ЄС СТУРБОВАНІ ЧЕРЕЗ ЗАКОНОПРОЕКТИ, ЩО МОЖУТЬ ПОСЛАБИТИ БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ