Обухів виділяє мільйони екс-комунальницям, які започаткували власний бізнес

Бізнесменки Любов Воробець і Ольга Товолжанська, які раніше за бюджетні мільйони займались благоустроєм міста Обухів, перебуваючи на посаді керівників комунальних підприємств, тепер роблять те ж саме, але вже створивши свою власну приватну фірму, яка, по суті, нагадує загальноміський ЖЕК.

«Ні корупції!» проаналізував, які суми виграє у тендерах виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області на прибирання і озеленення міста ТОВ «Міський житловий центр», власницями якого є Любов Воробець і Ольга Товолжанська.

Як повідомляється у системі «Прозорро», Виконавчий комітет Обухівської міської ради Київської області замовив послуги з благоустрою міста (прибирання територій) упродовж всього 2017 року на суму 4 082 800,00 гривень.

Згідно з технічними вимогами до предмета закупівлі, за ці гроші переможець повинен, зокрема, очищати дороги і тротуари від снігу у зимовий період механізованими засобами і вручну, посипати дороги і тротуари, прибирати автобусні зупинки від сміття, підмітати доріжки і прибирати узбіччя, обрізати дерева, видаляти сухостій і білити дерева і бордюри вапном, перевозити та утилізувати сміття.

Обов’язковими умовами є те, що центральні площі міста, алеї, паркові зони та місця масового відпочинку людей повинні прибиратися щоденно. Крім того, переможець тендеру повинен оперативно реагувати на зміну погодних умов шляхом забезпечення явки на робочі місця працівників для надання послуг протягом 45 хвилин з часу отримання замовлення та забезпечити своєчасне проведення комплексу послуг з прибирання території, у тому числі у вихідні, передсвяткові та святкові дні. Також переможець повинен забезпечити прибирання території напередодні, під час проведення та після проведення масових заходів та свят на території Обухівської міської ради.

Початок аукціону – 18 квітня 2017 року. У конкурсі зголосилися взяти участь дві фірми – обухівське ТОВ «Міський житловий центр» і ПП «Бриз Дніпра» із сусіднього міста Українка.

І маємо велике переконання, що чотири бюджетні мільйони отримає саме обухівське ТОВ «Міський житловий центр», як він це робив із 2011 року вже багато разів.

Так, нещодавно саме ТОВ «Міський житловий центр» виграв тендер виконкому Обухівської міськради на послуги із озеленення територій та утримання зелених насаджень (догляд за квітами і їх полив) на суму 565 600 гривень.

Як повідомляється в системі «Прозорро», участь у конкурсі брали три фірми: ПП «Бриз Дніпра», ТОВ «Грінсад» і ТОВ «Міський житловий центр». І хоча пропозиція ТОВ «Грінсад» була меншою, ніж у переможця, вона була відхилена організаторами аукціону.

Також, як повідомляється в системі «Прозорро» фірма «Міський житловий центр» напередодні нового року отримала гроші від виконкому Обухівської міськради за послуги по утриманню доріг у зимовий період – майже 30 тисяч гривень.

А перед цим саме ТОВ «Міський житловий центр» поза конкурсом за майже 50 тисяч гривень придбала і встановила лічильники тепла в адміністративному приміщенні Обухівської міської ради.

При цьому договір на придбання та встановлення лічильників, що розміщений у системі «Прозорро», підписаний 28 грудня 2016 року, а термін його виконання – 26 грудня 2016 року.

Загалом з 2011 року ТОВ «Міський житловий центр» уклало 15 угод на 5,7 мільйонів гривень.

Засновницями і власницями ТОВ «Міський житловий центр» є Любов Воробець і Ольга Товолжанська. Розмір уставного фонду – 2 тисячі гривень.

Любов Воробець раніше очолювала КП «Житлово-комунальна контора №1», яке згідно з даними Уoucontrol, нині перебуває у стані припинення юридичної діяльності.

Правонаступником КП «Житлово-комунальна контора №1» було КП «Обухів-комфорт», яке нині також вже припинило свою діяльність. Керівником «Обухів-комфорту» була Ольга Товолжанська, а пізніше – Каріна Товолжанська.

Про те, що ТОВ «Міський житловий центр» «тісно співпрацює» з виконкомом Обухівської міськради, сама Любов Воробець розповіла в одному з інтерв’ю.

Любов Воробець

«Приїхавши з семінарів з новими знаннями та ідеєю реорганізації житлово-комунальної сфери у місті Обухів, я пішла до міського голови Володимира Олександровича Мельника, який підтримав мої пропозиції. На той час мова йшла лише про створення однієї компанії по обслуговуванні будинків, про приватну компанію ще не говорили. З п’яти комунальних підприємств лише два підтримало ідею перетворень та змін. Це була я та Ольга Іванівна Товолжанська (вона і зараз зі мною працює)», - сказала екс-комунальниця.

За словами Воробець, у червні 2011 року до Обухівського міськвиконкому вони з Товолжанською подали пропозицію щодо визначення ТОВ «Міський житловий центр» виконавцем послуг з утримання та обслуговування будинків. 6 вересня ця пропозиція була розглянута на міськвиконкомі, а вже з 1 жовтня 2011 року ТОВ взялося обслуговувати житловий фонд міста Обухів.

Таким чином, можна говорити про те, що «перекочування» ЖЕКівських обов’язків і бюджетних грошей від комунальників до приватників відбулося з повного благословення міських урядовців і з регулярним підгодовуванням приватного проекту ласими підрядами.

Нині ж «тісна співпраця» між керівництвом Обухова і ТОВ «Міський житловий центр» дійшла до того, що приватники не соромляться повідомляти про підвищення тарифів на сайті Обухівської міської ради як окремий підрозділ з благоустрою міста.

Крім того, як повідомляється на сайті Обухівської міськради, у місті залишився лише один комунальний ЖЕК. Решта - ОСББ і кооперативи, які обслуговують переважно по одному багатоквартирному будинку.

Ну і, звісно ж, на першому місці у цьому переліку стоїть ТОВ «Міський житловий центр», який, по суті, виконує функцію великого загальноміського ЖЕКу (ТУТ можна прочитати про те, як у квітні минулого року мешканцям багатоквартирних будинків «добровільно-примусово» рекомендували співпрацювати з ТОВ «Міський житловий центр» замість створювати ОСББ) і має величезну підтримку з боку місцевої обухівської влади.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»