Парламент змінив КПК для заочного засудження «злодійської еліти»

Верховна Рада проголосувала в цілому зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного засудження. За проголосували 252 депутати.

Як пояснив генпрокурор Юрій Луценко заявив журналістам після ухвалення змін до закону, зміни до Кримінально-процесуального кодексу не направлені на «простих українців», яких підозрюють в шахрайстві. Вони спрямовані проти «злодійської еліти», яка переховується закордоном.

«ГПУ і до сьогоднішнього дня мала можливість за рішенням суду розпочинати заочне засудження, щодо осіб, які припадають під два критерії: перший - переховується від слідства за кордоном більше 6 місяців. Другий - їхні дії підпадають під визначення особливо важкі злочини», - зазначив Луценко і додав:

«Тобто твердження про те, що під цей закон може потрапити простий українець, якого запідозрили в шахрайстві чи несплаті податків - це байки. По цьому закону можуть бути засуджені лише ті, хто вкрав мільярди, хто вбивав, хто зрадив державу та вчинив інші особливо важкі злочини і не менше 6 місяців переховується за кордоном. Цей закон направлений, я б так сказав, на злодійську еліту, яка переховується за кордоном».

Як повідомляв «Ні корупції!», у січні Печерський районний суд міста Києва дав дозвіл на заочне досудове слідство у справі про державну зраду біглого Януковича.

Своєю чергою, Генпрокурор Луценко обіцяв вже в лютому почати судовий процес, де прокуратура на підставі беззаперечних доказів проситиме покарання зраднику.

28 листопада Генпрокурор у Святошинському райсуді Києва повідомив, що Януковичу оголошено підозру в державній зраді - зміст підозри оголошено усно, а саме повідомлення про підозру було розіслано на всі відомі адреси перебування екс-президента. Того самого дня після зачитування підозри представники Військової прокуратури вручили її адвокату Ігореві Федоренку, присутньому в суді.

Януковичу інкриміновано те, що 1 березня 2014 року, перебуваючи на території РФ, він вчинив державну зраду, звернувшись із письмовою заявою до президента РФ Володимира Путіна з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму й об'єктів державної власності на суму понад 1,080 трлн гривень.

Читайте також «НЕВДОВЗІ НА ВСІХ ЕКРАНАХ КРАЇНИ»: ГЕНПРОКУРОР АНОНСУВАВ СУД НАД ЯНУКОВИЧЕМ

АДВОКАТ НАЗВАВ АДРЕСУ ЯНУКОВИЧА У РОСТОВІ