Судді три роки не розпочинають слухання справи проти колег-хабарників

Розгляд справи щодо впійманих на хабарі чотири роки тому суддів Солом’янського райсуду Алли Демидовської та Андрія Макухи досі не розпочався.

Про це йдеться у сюжеті Юлії Самсонової для програми «Наші гроші. Досудилися», повідомляє Вihus.info.

Наприкінці січня 2017 року Апеляційний суд Київської області залишив у силі рішення попередньої інстанції, яким обвинувальний акт щодо суддів черговий раз повернули прокуратурі.

Колегію, яка ухвалила відповідне рішення, очолював суддя Олександр Миколюк. У відповідь на питання журналіста, чому він разом з колегами ухвалив таке рішення, суддя Миколюк дав вкрай плутане пояснення:

"Єсть там формальні порушення, і єсть порушення по суті справи. Там не визначені норми закону, якими регулюється конкретний закон. Вони принімалися, мінялися… закон в різних редакціях. Слідство, на жаль, цього не зазначило. Ви ж бачите, що там є і формальність, що незазначені адреси, за якими проживають обвинувачені. І ще ряд порушень, без усунення яких проблематично буде… Я вам і так багато наговорив, вибачте".

У прокуратурі вважають, що власники мантій просто не хочуть слухати справу проти колег.

"Я пов’язую факти неодноразового повернення обвинувального акту прокурору з судовою корпоративністю", - сказав прокурор прокуратри Києва Руслан Савров.

Щоправда, зазначають журналісти, робота прокуратури також не бездоганна. В останньому обвинувальному акті була вказана неправильна адреса одного з обвинувачуваних. До того ж, правоохоронці забули арештувати майно суддів під час досудового розслідування, незважаючи на те, що покарання за хабарництво передбачає не лише позбавлення волі, а й конфіскацію майна.

Нагадаємо, у березні 2013 року Служба безпеки України разом з прокуратурою Києва спіймали на хабарі двох суддів – Андрія Макуху та Аллу Демидовську, а також адвоката Євгена Педенка. Служителі Феміди, за версією Служби безпеки України, яка і викрила злочин, начебто одержали $7 тис. за прискорення розгляду справи щодо порушення митного законодавства. У спецслужбі стверджують, що за попередньою домовленістю Алла Демидовська мала одержати $5 тис., а Андрій Макуха - $2 тис. Однак під час досудового розслідування сума хабара змінилася. За версією прокуратури, Алла Демидовська одержала від митного порушника все ті ж $5 тис., а Андрій Макуха – лише $500. Причому, під час обшуків у його робочому кабінеті знайшли ще менше - $400.

До кінця лютого у Прокуратурі м. Києва обіцяли знову направити справу щодо суддів до Києво-Святошинського райсуду Київської обл. Цей суд вже повертав обвинувальний акт щодо Алли Демидовської та Андрія Макухи в 2016 році.

Читайте також ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ ВПЕРШЕ ПОЗБАВИЛА ІМУНІТЕТУ СУДДЮ, ПІДОЗРЮВАНОГО В ХАБАРНИЦТВІ

ВІННИЦЬКОМУ СУДДІ ДАЛИ 10 РОКІВ ЗА 5 ТИСЯЧ ХАБАРА