«Межигір’я», яке досі формально належить структурам Януковича, хочуть повернути державі

Скасувати через суд передачу резиденції «Межигір’я» фірмам, близьким до екс-президента Віктора Януковича пропонує міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Його відомство підготувало касаційну скаргу на рішення українських судів, які раніше визнавали привласнення Януковичем «Межигір’я» законним. Наразі будівлі та інше майно резиденції контролюють та обслуговують громадські активісти, але формально воно продовжує належати бізнес-структурам родини Януковича, повідомляє «Радіо Свобода».

У Мінприроди пропонують після повернення цього майна державі перетворити «Межигір’я» на об’єкт соціальної сфери або ж включити його до складу одного з національних парків.

Водночас у Верховній Раді популярною є думка зробити помешкання екс-президента музеєм корупції. Утім, експерти та частина українських депутатів стверджують, що справи щодо Януковича та його колишньої резиденції навмисне затягують на рівні прокуратури і судів.

У час, коли Віктор Янукович ще був прем’єр-міністром, Мінприроди зіграло не останню роль у відчуженні державного майна резиденції «Межигір’я» на його користь. І тому саме це відомство нині має розплутати схеми, за якими Янукович заволодів резиденцією, заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Януковичу у 2007 році вистачило кілька місяців, щоб Межигір’я перейшло документально у його власність. Не останню роль у цій історії зіграли тодішній керівник НАК «Надра України» Едуард Ставицький та міністр екології Василь Джарти. Якщо коротко: влітку 2007 року Янукович робить все, щоб майно комплексу відпочинку «Пуща Водиця» від ДУСі було передано до управління Мінприроди. Далі... невідома нікому компанія ТОВ «Медінвесттрейд» восени того ж 2007 року укладе договір міни з НАК «Надра України». «Медінвесттрейд» обмінює свої нежитлові приміщення за номерами 3, 5 та 7 по вулиці Паркова дорога в місті Києві на будівлі, споруди та інше майно комплексу відпочинку «Пуща Водиця» у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Згодом ТОВ «Медінвесттрейд» взагалі зникне. Його керівник знаходитиметься у розшуку. Проте до цього компанія встигне не тільки передати майно скандальній компанії «Танталіт», але також звернутися до судів, які підтвердять «прозорість» угоди і не побачать жодного криміналу в таких оборудках», – нагадав Семерак схему, за якою екс-президент заволодів державним майном та створив на його основі приватний маєток.

На своїй сторінці у Фейсбук міністр показав схему виведення резиденції з державної власності та шляхи її повернення.

Наразі у Мінприроди стверджують, що знайшли нормальний юридичний шлях повернення Межигір’я у державну власність.

«Зараз ми відмотуємо плівку назад – аж до моменту укладання договору міни. Я як міністр екології вже дав доручення НАК «Надра України» подати касаційну скаргу на рішення Господарського суду Києва та на постанову Київського апеляційного господарського суду. Це відкриє нам непростий, але юридично грамотний шлях», – пояснив Семерак, додавши, що відповідна скарга вже готова.

Раніше Генпрокуратура домоглася рішення Господарського суду Київської області про повернення державі земельних ділянок, на яких розташована резиденція.

Окрім того, Печерський суд Києва за клопотанням ГПУ заарештував майно «Межигір’я».

«Межигірʼя» раніше було резиденцією Віктора Януковича, однак після його втечі з країни у лютому 2014 року територія відкрита для відвідувачів.

Читайте також ЯК ДЛЯ «КАРАБАСА-ЯНУКОВИЧА» ЗЕМЛІ НОВОПЕТРІВСЬКІ ЗБИРАЛИ

ЯНУКОВИЧ І МОНАСТИР, АБО ЯК МІНКУЛЬТУ ТРЕТІЙ РІК “МУЛЯЄ” НЕЗРУЧНА ТЕМА