Апеляційний суд визнав, що сільську школу на Черкащині закрили незаконно

Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним рішення сесії Звенигородської районної ради Черкаської області щодо реорганізації Гусаківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Про це "Ні корупції!" стало відомо з матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень.

Рішення про закриття навчального закладу Звенигородська райрада ухвалила ще 29 січня 2016 року. Довідавшись про його існування, батьки звернулися до суду з позовом про скасування цього документу як такого, що винесений з порушеннями встановленої процедури та прав дітей на освіту.

Суд першої інстанції відмовив їм у задоволенні позову. Батьки подали апеляцію. Розглянувши скаргу, Київський апеляційний адмінсуд виніс постанову щодо незаконності рішення стосовно реорганізації Гусаківської школи.

До речі, доцільність скасованого нині рішення чиновники пояснили тим, що у школі навчається 30 учнів, працює 14 працівників, а в 2016-2017 навчальному році очікується 30 учнів. Витрати з районного бюджету у 2015 році на утримання закладу склали 890 403 тис. грн., на утримання 1 учня - 29 680 грн. Припинення не потребує фінансових витрат й сприяє оптимізації мережі навчальних закладів району.

фото - zvenrada.gov.ua

Як писав "Ні корупції!", наприкінці травня цього року селяни Гусакового взялися відстоювати школу. Протягом двох діб вони перекривали  автотрасу Умань-Черкаси,  влаштовували  інші акції протесту,  зокрема й «Похорони школи» під приміщенням Звенигородської районної ради. Проте на проблему тоді це мало вплинуло.

Батьки й учителі не погодилися з рішенням Звенигородської районної ради, тому з початку нового навчального року діти кілька місяців поспіль навчалися в рідній школі. Вчителі працювали без зарплатні. Пізніше учнів возили на навчання до шкіл райцентру та сусідніх сіл.

Загалом на Черкащині протягом 2015-2016 рр. реорганізували 11 шкіл.