У парламенті намагаються позбутися законопроекту про антикорупційні суди

У Раді шукають способи повернути авторам антикорупційних судів їхній законопроект без розгляду в сесійній залі. Щоб навіть спроби зібрати під нього сигнальні голоси – не було.

Про це у своєму блозі на УП написав голова правління Центру протидії корупції, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Віталій Шабунін.

Експерт назвав два сценарії того, як це відбуватиметься:

- через Регламентний комітет, у порядку денному якого сьогодні стоїть розгляд законопроекту N6011 про антикорупційний суд. Там можуть вирішити, що законопроект поданий з порушеннями регламенту.

- через профільний та головний Комітет – з питань правової політики та правосуддя, де на підставі абсурдного висновку Вищої ради Правосуддя визнають законопроект таким, що суперечить Конституції.

«І хоча проект закону про антикорупційні суди був зареєстрований у повній відповідності до регламенту і під час його реєстрації жодних зауважень до процедури не лунало, юридичні підстави для політично вмотивованого рішення убити законопроект знайдуться завжди», - написав Шабунін.

За словами Шабуніна, існує і менш погана ціль витискання законопроекту про антикорупційні суди з порядку денного Ради.

«Це може відбуватися для того, аби зачистити поле для внесення проекту про антикорупційні суди від Президента.

Мовляв, законопроект нардепів закрив для президента можливість внести свій проект на тему антикорупційних судів. Це – маячня», - зазначив очільник ЦПК.

«Законопроект про антикорупційні суди не передбачає створення нових судів, не передбачених законом про судоустрій. Депутати не обмежені в праві подати свій законопроект на виконання закону про судоустрій. Це – їх прямий обов'язок як законотворців.

З огляду на те, як розвиваються події, обидва сценарії будуть застосовані.

Просто слідкуйте за руками – в цю «монополію» на створення антикорупційного суду грають усі – від спікера до президента», - підсумував Шабунін.

Як повідомляв «Ні корупції!», Вища рада правосуддя вважає проект закону "Про антикорупційні суди" неконституційним, а його ухвалення парламентом – недоцільним.

Раніше глава нинішнього Верховного Суду України Ярослав Романюк заявив, що створення антикорупційних судів недоцільне.

Своєю чергою, директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що поява в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду підвищить ефективність боротьби з топ-корупцією в Україні.

Читайте також ЄС ЗАКЛИКАЄ ЯКНАЙШВИДШЕ СТВОРИТИ АНТИКОРУПЦІЙНІ СУДИ В УКРАЇНІ