Керівників «Черкасиобленерго» та «Харківобленерго» підозрюють у розтраті на 167 млн грн.

Генпрокуратура та Національна поліція України повідомила про підозри у розтраті керівникові ПАТ «Черкасиобленерго» на загальну суму 61 млн. грн., а також очільнику АК «Харківобленерго» - на 106,7 млн грн.

Як повідомляє прес-служба відомства, йдеться про кримінальні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 191 КК України - розтрата майна в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовим становищем та ч. 2 ст. 205 КК - фіктивне підприємництво.

Максимальне покарання, передбачене за цими статтями - 12 років ув'язнення.

Встановлено, що підозрювані протиправно надавали кошти підприємства іншим суб’єктам господарювання як фінансову допомогу, а згодом через укладення договорів із підконтрольними фіктивними підприємствами про уповноваження стягнути ці кошти виводили їх у тінь.

Запобіжний захід для підозрюваних визначатиме Печерський районний суд Києва. Генпрокуратура наполягає на їх арешті.

За кілька днів до вручень підозр керівникам ПАТ «Черкасиобленерго» та  АК «Харківобленерго» стало відомо, що  посадовці "Хмельницькобленерго", "Черкасиобленерго" і "Миколаївобленерго"  через фіктивні фірми украли 18,5 млн грн. Про це повідомив UA1 з посиланням на рішення Дніпровського районного суду Києва.

Керівники згаданих підприємств у змові з директором ТОВ "Управляюча компанія "Метрополія" виводили держкошти, укладаючи фіктивні договори на розробку проектної документації з директором і бухгалтером ТОВ. Вартість надання послуг була завищена в п'ять разів.

ТОВ "УК Метрополія" засноване чотири роки тому. Основним заняттям є «діяльність головних управлінь». Керівником товариства з 2013 року є Куртєв Віктор Владиславович, який має відношення ще до кількох ТОВ. Бенефіціаром ТОВ, згідно з даними YouControl, є Елені Антіміаду, 1985 року народження, яка проживає у республіці Кіпр у м. Нікосія. Судова практика підприємства нараховує 35  рішень, постанов та ухвал у кримінальному, господарському та адмінправі.

"Ні корупції!" повідомляв про те, що НАБУ підозрює ПАТ «Черкасиобленерго» у привласненні коштів в особливо великому розмірі, а також про спробу рейдерського захоплення ПАТ «Черкасиобленерго».  Минулого року борг ПАТ "Черкасиобленерго" перед ДП "Енергоринок" зріс майже на 700 млн грн.