Чаусу в Молдові продовжили арешт ще на 10 днів. Україна передала документи на екстрадицію

Суд Республіки Молдова підтримав клопотання Прокуратури по боротьбі з корупцією і продовжив ще на 10 днів термін перебування під вартою українського судді-втікача Миколи Чауса, який був заарештований 1 березня і чий термін арешту мав закінчитися учора, 14 березня.  

Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Ні Корупції!» сказав  головний прокурор Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь.

Крім того, посадовець підтвердив, що українська сторона почала процедуру екстрадиції Миколи Чауса, якого підозрюють у отриманні хабара, - Генеральна прокуратура України зробила вже відповідний запит.

Віорел Морарь також підкреслив, що Чаус просить політичний притулок у Республіці Молдова, сторона захисту додала копію заяви про це до Президента Молдови.

«В Молдове в отношении Чауса открыто уголовное дело по факту незаконного пересечения государственной границы Республики Молдова. За это Чаусу грозит штраф в 750 условных единиц или заключение под стражу сроком до двух лет, или неоплаченный труд в пользу общества сроком до 200 часов. Решает суд. Согласно нашим материалам, он сдался сам, явился несколько раз в полицию, сообщил о том, что незаконно перешел границу», - додав антикорупційний прокурор Молдови.

«Ні Корупції!» також звернувся до адвоката Миколи Чауса в Молдові Юліана Балана, але той відмовився від будь-яких коментарів.

Як повідомляв «Ні Корупції!», 9 серпня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйонів гривень). Хабар Чаус ховав у банці, закопаній на городі, що виявилось під час обшуку.

Банка Чауса. Фото з відкритих джерел

Пізніше Інтерпол оголосив суддю в міжнародний розшук, а нещодавно Чаус об'явився в Молдові, де сам здався представникам влади.