Став чинним закон щодо статусу сільського старости в об’єднаній громаді

1 березня 2017 року у офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)» (законопроект № 4742), повідомляє «Децентралізація влади».

Таким чином цей Закон вже діє, так як у прикінцевих положеннях зазначено "Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування".

Як відомо, закон більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

Зокрема, в чинне законодавство вводиться поняття «старостинський округ» - одне або декілька сіл (селищ) на території об’єднаної громади, інтереси жителів яких представляє староста. Цим запроваджується повсюдність інституту старост в межах об’єднаної територіальної громади, що є гарантією захисту прав та інтересів жителів всіх сіл та селищ.

Більше про інститут старост в об’єднаних громадах читайте ТУТ.Нагадаємо,

Президент України підписав цей закон 9 березня 2017 року.

Як повідомляв «Ні корупції!», Верховна Рада зробила вагомий крок вперед у питанні децентралізації і 9 лютого ухвалила довгоочікуваний децентралізаційний пакет законів.

Зокрема, було ухвалено в другому читанні та в цілому законопроекти щодо добровільного приєднання територіальних громад, щодо статусу старости села, селища, щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів та про службу в органах місцевого самоврядування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: УСІ ПРАВА СТАРОСТ