Службові особи банку нардепа Клімова «назловживали» на 55 мільйонів гривень

У рамках досудового розслідування виявлено ряд порушень, допущених акціонерним товариством «Імексбанк» незадовго до того, як НБУ оголосив його проблемним.

У період з грудня 2014 року по січень 2015 року службові особи банку, який належав народному депутату Леоніду Клімову, проводили операції з перерахування коштів з рахунків фізичних і юридичних осіб, залишки на яких перевищували 200 тисяч гривень, на рахунки інших фізичних осіб, відкритих у банку. Це, на думку слідства, було зроблено для того, щоб штучно створити підстави для виплати суми гарантованого відшкодування за даними операціями.

Всього у період із грудня 2014 року по 27 січня 2015 року службовими особами АТ «Імексбанк» було оформлено документів без фактичного проведення касових операцій на загальну суму 55 мільйонів гривень. Наразі у справі «засвітилась» 361 особа.

Слід зазначити, що в лютому 2017 року на рахунки було накладено арешт. Рішення про це прийняв Печерський районний суд Києва. Якщо провину посадовців банку буде доведено, їм, згідно з Кримінальним кодексом України, загрожує штраф від 400 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (максимально 15,3 тисячі гривень) або арешт на строк до 6 місяців, або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

При цьому, як стало відомо нещодавно, Одеський апеляційний суд остаточно зняв арешт з майна самого Леоніда Клімова, який проходить по справі стягнення заборгованості перед збанкрутілим «Імексбанком». Рішення оскарженню не підлягає.

Як повідомляв «Ні Корупції!», в той час як чимало вкладників «Імексбанку» досі (з моменту банкрутства пройшло вже більше 2 років) не можуть отримати свої кошти, Леонід Клімов входить у Топ-100 найбагатших українців, має депутатську недоторканність, ще й може вільно користуватися своїм майном.