Перед банкрутством з “Імексбанку” вивели 11 мільйонів доларів

За місяць до визнання "Імексбанку" неплатоспроможним з нього вивели кредити фізосіб, ліквідне забезпечення та щонайменше 11 млн доларів.

Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Оціночна вартість активів "Імексбанку" становить менше 15% від суми, зафіксованої у бухгалтерській звітності банку. У той час, як "на папері" вартість активів, включених до ліквідаційної маси, становить 14 952,1 млн гривень, чотири незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили їх у 2 081,8 млн гривень", - повідомляє Фонд.

"Аналіз операцій, проведених банком незадовго до введення тимчасової адміністрації, свідчить: були застосовані схеми, маніпуляції та виведення ліквідних активів", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, майже 90% у балансовій вартості ліквідмаси банку – кредити, надані юридичним особам. При тому, що у бухгалтерській звітності ця група активів була оцінена у 13 329,2  млн гривень, незалежні СОД визначили її вартість на рівні 1 535,9 млн гривень.

"Причин такої значної різниці у цифрах – кілька. Так, 90% корпоративного кредитного портфелю – інсайдерські кредити. Наближеним та пов’язаним із власниками банку компаніям було видано кредити на суму 13 100,0 млн гривень. З моменту запровадження тимчасової адміністрації усі "VIP-клієнти" перестали виконувати свої зобов’язання перед банком", - повідомляє прес-служба.

"Та найголовніше: за кілька місяців до введення тимчасової адміністрації власниками банку було виведено високоліквідні застави. Натомість, з 25 грудня 2014 року єдиним забезпеченням за кредитами 41 юрсоби на суму 8,3 млрд гривень став футбольний стадіон в Одесі", - заявили у Фонді.

"Незадовго до цього стадіон було безпідставно переоцінено, що і дало можливість збільшити його заставну вартість  до 7,8 млрд гривень. Показово, що при формуванні ліквідаційної маси незалежні оцінщики оцінили 41 кредит із стадіоном у заставі у 873,6 млн гривень", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, в останні дні грудня 2014 року переданий у заставу банку стадіон було передано в довірче управління без згоди банку строком на 10 років, найімовірніше, з метою ускладнення процедури звернення стягнення на заставне майно.

"За виявленими фактами маніпуляцій та зловживання активами банком загалом було подано 170 заяв про вчинення кримінальних правопорушень. Зібрані докази порушень лягли в основу двох кримінальних проваджень щодо доведення банку до неплатоспроможності", - заявили у Фонді.

Нагадаємо, 26 січня 2015 року "Імексбанк" було віднесено до категорії неплатоспроможних.

Станом на початок 2017 року вкладниками банку отримано 4,160 млрд гривень у рамках виплати гарантованої суми відшкодування.

Економічна правда

Як повідомляв "Ні корупції!", у період з грудня 2014 року по січень 2015 року службові особи банку, який належав народному депутату Леоніду Клімову, проводили операції з перерахування коштів з рахунків фізичних і юридичних осіб, залишки на яких перевищували 200 тисяч гривень, на рахунки інших фізичних осіб, відкритих у банку. Це, на думку слідства, було зроблено для того, щоб штучно створити підстави для виплати суми гарантованого відшкодування за даними операціями.

За даними досудового розслідування, службовими особами АТ «Імексбанк» було оформлено документів без фактичного проведення касових операцій на загальну суму 55 мільйонів гривень. Наразі у справі «засвітилась» 361 особа.