Директор «Укржитлосервісу», через який Борзов отримав квартиру, торік заробив майже 118 тисяч

Генеральний директор Державного підприємства «Укржитлосервіс», що підпорядковується Державному управлінню справами, Микола Презло торік заробив 117 895,00 гривень зарплати.

Про це стало відомо з відповіді ДП «Укржитлосервіс» на офіційний запит «Ні корупції!».

Так, оклад у директора склав 6 205, 00 гривень, надбавка за інтенсивність – 3 102,50 гривень, надбавка за почесне звання «Заслужений працівник сфери послуг України» – 1 241,00.

Премії Микола Презло торік не отримував жодного разу.

Як повідомляється на сайті ДУС, основні напрями діяльності Державного підприємства «Укржитлосервіс»:

• експлуатація житлово-комунальних об’єктів і об’єктів соціального призначення;

• реконструкція, капітальний і поточний ремонти житлових та адміністративних будівель;

• надання житлово-комунальних послуг;

• залучення інвестицій у будівництво і реконструкцію житлового фонду.

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2014 і 2015 роках ДП «Укржитлосервіс» (по суті, великий державний ЖЕК, що обслуговує будинки в Дарницькому, Печерському, Шевченківському та Дніпровському районах Києва), працювало на чистий мінус.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», у 2014 році «Укржитлосервіс» потрапив у попередній список об’єктів державної власності (юридичних осіб), що не використовуються для забезпечення діяльності Президента України, і який ДУС планувало продати з аукціону, але так і не зробило цього.

Як з’ясували журналісти, у грудні 2015 року ДП «Укржитлосервіс», підвідомче ДУСі, видало родині Борзових свідоцтво про право власності на квартиру площею 187,8 кв. метрів у будинку на столичному бульварі Лесі Українки.

А вже у вересні минулого року НАБУ порушило кримінальне провадження за фактом вчинення службовими особами ДУС корупційного кримінального правопорушення при передачі у приватну власність екс-виконуючому обов’язки керівника ДУС Сергію Борзову квартири у центрі столиці.

23 липня 2016 року президент Петро Порошенко звільнив від тимчасового виконання обов’язків керівника ДУС Сергія Борзова. Нині він працює там же на посаді заступника керівника.